--}}

Korkusuz Korkak

''Korkusuz Korkak'', 1979 yapımı komedi türündeki Türk filmi. Başrolünde Kemal Sunal'ın oynadığı filmin yönetmenliğini Natuk Baytan yapmıştır.

Korkusuz Korkak, 1979 yapımı komedi türündeki Türk filmi. Başrolünde Kemal Sunal'ın oynadığı filmin yönetmenliğini Natuk Baytan yapmıştır. Konusu Bir şirkette masa başı bir işte çalışan ve fakir bir adam olan Mülayim, kirasını bile ödeyememektedir. İş arkadaşları tarafından ezilen ve ev sahibi tarafından evden atılmakla karşı karşıya kalan Mülayim tam bu dönemde ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenir. Doktor 6 ay sonra öleceğini, son günlerini dilediği gibi yaşamasını tavsiye eder. Birden değişen Mülayim iş arkadaşları ve patronu tarafından ezilmek bir yana, kendisi patron gibi davranmaya başlar. Mahalleye bırakılmış bir bomba ile oyuncak gibi oynayıp, patlattığı için bombacı Mülayim lakabı takılır. Ancak bu arada aldığı son piyango biletine büyük ikramiyenin çıktığını öğrenir. Altı ay ömrü kaldığını düşünerek, tüm parasıyla bir umumi tuvalet yaptırır. Bu arada mafya babası Ayı Abbas ile Mülayim arasında mücadele başlayacaktır. Ölmek için 6 ay beklemeye sabredemeyen Mülayim, Sansar Selim aracılığıyla kendisini öldürmek üzere Gaddar Kerim'i tutar. Kerim, Abbas'ın adamlarını bertaraf eder. Bu arada aslında gayet sağlıklı olduğunu, doktorun bir hata yaptığını öğrenen Mülayim artık eskisi gibi korkusuz değildir. Hemşire Sevil Mülayim'e yardımcı olur ama Mülayim korkusunu engelleyemez. Etrafındaki herkesi, kendi tuttuğu ve kimliğini bilmediği kiralık katil sanmaktadır. En sonunda Gaddar Kerim ve Ayı Abbas tarafından sıkıştırılan Mülayim tuhaf bir şekilde her ikisinin elinden de kurtulacaktır. Oyuncular * Kemal Sunal (Mülayim Sert) * Turgut Özatay (Ayı Abbas) * Ayşin Atav (Sevil) * Nejat Gürçen (Patron) * Zafer Önen (Müdür) * Hikmet Taşdemir (Gaddar Kerim) * Rıza Pekkutsal * Belkıs Dilligil (Melek) * Hakkı Kıvanç (Hakkı) * Aynur Akkum (Esin) * Renan Fosforoğlu (Doktor) * Muhteşem Durukan (Sansar Selim) * Zeki Alpan (Nuri Amca) * Yavuz Şeker (Amorti Kazım) * Kamer Sadık (Mülayim Ters) * Remziye Fırtına (Bedia Hanım) * Yadigar Ejder * Yaşar Şener * Ajlan Aktuğ * Orhan Çoban * Süheyl Eğriboz * Yusuf Çağatay * Celal Yonat * Zeki Tüney * Erdoğan Seren * Kadir Kök

Kaynaklar

Vikipedi

Korkusuz Korkak 1979 yapımı film

Mülayim devlet dairesinde odacıdır, gittiği hastanede raporlarının karışması ve çok yakında öleceği haberini almasıyla bütün hayatı değişir.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Kemal Sunal Bu film çekildiği sırada 34 yaşındaydı. Mülayim Sert (Bombacı Mülayim)

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Korkusuz Korkak
Korkusuz Korkak