Etiket: Vampir

Vampirler

Vampir, günbatımı ile şafak arasında dirilerek mezarından çıktığına, insanlara saldırıp kanlarını emdiğine inanılan canavardır.

A'dan Z'ye Seri Katiller Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Seri Katiller Ansiklopedisi orijinal adıyla The A to Z Encyclopedia of Serial Killers, David Everitt ve Harold Schechter tarafından hazırlanmıştır.

Lanetliler Kraliçesi

``Lanetliler Kraliçesi`` veya özgün adıyla ``The Queen of the Damned`` Anne Rice`nin ``Vampir Günceleri`` (``The Vampire Chronicles``) isimli serisinin üçüncü kitabıdır. İlk iki kitap sırasıyla ``Vampirle Görüşme`` (``Interview with the Vampire``) ve ``Va...

Cordelia Chase

Cordelia Chase, (Aralık 1980 Sunnydale, Kaliforniya - 2004 Los Angeles) Joss Whedon'ın yarattığı Buffy the Vampire Slayer ve Angel dizilerinin karakterlerinden biri. Bu karakteri Charisma Carpenter canlandırıyordu.

Vampir Günceleri

Anne Rice tarafından yazılmış bir fantastik romanlar serisidir. Gotik olarak tanımlanabilecek bir atmosfere sahip, vampir kavramına daha modern bir bakış açısıyla bakılan romanlar büyük bir okuyucu kitlesine sahiptir.

Rumen mitolojisi

Romanya mitolojisi gerek Rumenlerin gerekse tarih boyunca Romanya bölgesinde yaşamış olan insanların mitolojik inançlarının bütününe verilen isimdir. Doğrudan Rumen mitolojisi olarak da anılabilir zira kapsadığı toplulukların büyük bir kısmı Rumenler tara...