Sally Hardesty

``Teksas Testere Katliamı`` karakter
Sally Hardesty Enright
İlk Görünüş: Teksas Testere Katliamı
Son Görünüş: İleriki Nesil
Cinsiyet: Kadın
Karakteri Yaratan Tobe Hooper
Canlandıran: Marilyn Burns
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi: 10 Ekim 1950
Ölüm Tarihi: 11 Şubat 1977
Ailesi: Franklin Hardesty (kardeşi) Thomas Hardesty (babası)Laura Hardesty (annesi) Henry M. Hardesty (dedesi) Lefty Enright (dayısı)


Sally Hardesty (10 Ekim 1950-11 Şubat 1977) Teksas Testere Katliamı kahraman karakteri.Marilyn Burns tarafından canlandırılmıştır.

Filmlerde

Orijinal Bölümde

Sally, kardeşi Franklin ve üç arkadaşları ile Teksas`daki dedelerinin eski evine gitmektedirler.Yolda giderken arabalarına aldıkları bir otostopçunun saldırısına uğrarlar.Sally ve arkadaşları Sally ve Franklin`in dedelerinin eski evlerine ulaşırlar.Bu sırada çevredeki bir evi farkeden gençlerden üçü Deri Yüz`ün kurbanı olur.Sally ve Franklin arkadaşlarını ararken, Deri Yüz Franklin`i öldürür.Sally, benzin istasyonuna yardım için gittiğinde istasyonun sahibi Drayton Sawyer tarafında Sawyerların evine götürlür.Sally ailenin elinden kaçtığında bir arabaya otostop çekerek uzaklaşır.

Devam Filmlerinde

Sally ve Franklin`in dayısı Lefty yiğenlerinin öcünü almak için ikinci filmde Deri Yüz ve ailesi ile savaşır.Üçüncü filmde Sally Hardesty`nin 1977 yılında bir sağlık kuruluşunda öldüğü belirtilmektedir.Dördüncü bölümde Jenny hastaneye geldiğinde orada sedye ile Sally Hardesty geçer.Dördüncü film 90`lı yıllarda geçmesine rağmen Sally Hardesty yaşıyor gibi gösterilmiştir.

Ailesi

Sally Hardesty`nin ailesi Teksas`da yaşmaktadır.Franklin isminde sakat bir kardeşi vardır.Sally`nin dedesi Henry Howard Hardesty Teksas`da bir mezbahası vardır.Henry Howard Hardesty bu mezbahada sığır, domuz ve diğer hayvanlardan beslemektedir.Sally`nin dayısı Lefty Enright bir teğmendir.Teksas`da tanınmış bir kişidir.

hayali-taslak Teksas Testere Katliamı

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.