Luis Aragonés

José Luis Aragonés Suárez Martínez (28 Temmuz 1938 - 1 Şubat 2014), Madrid İspanyol eski millî futbolcu ve teknik direktör.Josí© Luis Aragoní©s Suárez Martí­nez 28 Temmuz 1938 yılında Madrid`de doğan İspanyol eski futbolcu ve şu anda kariyerine İspanya Milli Futbol Takımı`nda devam eden teknik direktör.

Arogones 3 yıl Real Madrid ve 10 yıl üst üste Atletico Madrid forması giymiştir.Ve Atletico Madrid`in efsanevi oyuncularından biri olmuştur. Futbolcu iken forvet oyuncusu olan Aragones, Atletico Madrid forması altında 265 maçta 123 gol atmıştır. Atletico Madrid`de efsanevi olmasının bir diğer sebebi ise 6 yıl bu takımda teknik direktörlük yapması ve takımda büyük başarılara imza atmasıdır.

Futbolculuğu döneminde 1965-1972 yılları arasında 11 kez İspanya Milli Futbol Takımı forması giymiş ve bu maçlarda 3 gol atmıştır. İspanya Ligi La Liga`da en çok gol atan futbolcuya verilen Pichichi Ödülü`nü 1969 yılında 16 gol atarak almıştır. Zapatones takma adıyla ünlenen futbolcu, özellikle serbest vuruşlardan attığı gollerle ünlenmiştir.

Kariyeri

FutbolculukTeknik direktörlükBaşarıları

KulüpTeknik direktörlükKişiselLinklerSpor Portalı

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Luis Aragonés
Luis Aragonés