Half-life

Half-Life, Valve Software tarafından geliştirilen ve Sierra Studios tarafından; 19 Kasım 1998'te Microsoft Windows işletim sistemi için dağıtılmaya başlanan FPS-bilim kurgu tarzındaki video oyunu. Oyun 2001 yılında Gearbox Software tarafından PlayStation 2 için uyarlanarak 14 Kasım 2001'de piyasaya sürülmüştür.

Half-Life, Valve Software tarafından geliştirilmiş ve dağıtımı Sierra Studios tarafından 1998 senesinde yapılmış bir bilim kurgu FPS oyunudur. Oyun ilk önce PC platformu için geliştirilmiş, ancak daha sonra PlayStation 2 ve Dreamcast konsol platformlarına da uyarlanmıştır.

Oyun, Valve`nin geliştirmiş olduğu Quake grafik motoru dışında Quake 2`den bazı parçalar taşımaktadır.

Kalın yazı

Konu

Gordon Freeman, New Mexico eyaletinde yer alan Black Mesa Araştırma Tesisinde asistan olarak görev yapmaktadır. Freeman`in de dahil olduğu bir test sırasında bir şeylerin ters gitmesi sonucu, başka bir boyuttan bir sürü uzaylı yaşam formu dünyaya geçmiş ve hızla tesise yayılmaya başlamıştır.

İş arkadaşlarının hemen hepsi bu uzaylı formları tarafından öldürülürken, diğerleri ise yüzeyden gelecek yardımı beklemektedir. Ancak yardıma gelen askerlerin görevi tesisten canlı hiçbir şey çıkmamasını sağlamaktır. Freeman, askerler ve yaratıklarla mücadele ederken bir yandan da olayın arkasında ne olup bittiğini anlamaya çalışmaktadır.

Oyunun konusu Stephen King`in "The Mist" adlı romanından esinlenerek hazırlanmıştır. bu araştırma sonucu gordon freeman g man adındaki blackmesanın patronu olan kişi ile tanışır oyunu oynarsanız sizi takib ettiğini ve her yerden çıktığını görebilirsiniz yanlız oyunda size verilen görev aslında gmanın size verdiği görevi bitirmenizdir.

Ek Paketleri

Dış bağlantılarKaynaklar

Vikipedi

Diğer anlamları

half-life

i. yarılanma süresi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Half-life
half-life