Etiket: Quebec

Percé, Quebec

Montreal Olimpik Stadyumu

Fido Solutions

Fido Solutions,(Okunuşu: Faydo) bir Kanada mobil iletişim şirketidir. Kanada'daki ilk GSM hizmetini Fido başlatmıştır.

Expo 67

Expo '67 (İngilizce: The 1967 International and Universal Exposition) Kanada'nın Quebec ilinin Montreal şehrinde, 27 Nisan-29 Ekim 1967 tarihleri arasında düzenlenen ve de şu ana kadar yapılan en başarılı Expo fuarı kabul edilen organizasyon.

Damian Pettigrew

Damian Pettigrew (d. Quebec), Kanadalı yönetmen ve multimedya sanatçısı. Balthus ile Federico Fellini`nin sinemasal portreleriyle tanınır. En İyi Belgesel dalında ``Banff Rockie Award`` kazandı, Avrupa Film Ödülleri`nde (European Film Awards), ``Prix Arte...

Baie-Saint-Paul, Quebec

Baie-Saint-Paul (2006 Nüfusu 7,288) Kanada'nın Quebec eyâletinin kuzeyinde, Saint Lawrence Nehri kıyısında bir şehirdir. Baie-Saint-Paul Charlewoix belediyesine bağlıdır.

Arcade Fire

Arcade Fire, Montreal, Quebec, Kanada'dan bir indie rock grubu. Grubun üyeleri; Win Butler, Régine Chassagne, Richard Reed Parry, William Butler, Tim Kingsbury, Sarah Neufeld ve Jeremy Gara'dır.

İngiliz Kuzey Amerika Yasası

İngiliz Kuzey Amerika Yasası 1 Temmuz 1867`de imzalanan ve Kanada`nın İngiliz Krallığı`ndan bağımsız bir yönetime kavuşmasını sağlayan yasadır. Bu yasanın geçmesiyle İngiliz Krallığı Kuzey Amerika kolonisi dört eyaletinden oluşan federasyona yerel yönetim...

The Arcade Fire

Shawn Levy

Saint Lawrence Körfezi

Quo Vadis (Müzik)

Hudson boğazı

Atlas okyanusu`nun Baffin Adası ile Quebec`in kuzeyi arasında kalan koludur. Hudson Körfezi ve Foxe Havzası ile Labrador Denizi`ni birbirine bağlar. Yaklaşık olarak 800km uzunluğunda ve 65-240 km genişliğinde olan boğazın en derin yeri 942m`dir.

Erik Mongrain

Müzisyen