Etiket: II. Dünya Savaşı

Nakajima B5N “Kate”

Day of Defeat: Source

Day of Defeat: Source internet üzerinden canlı oynanabilen (çoklu-oyuncu destekli) ve Half-Life için bir mod olarak üretilmiş Day of Defeat adlı bilgisayar oyununun geliştirilerek yeniden piyasaya sürülen versiyonudur. Source (oyun motoru) ile donanmış Do...

İkinci Dünya Savaşı sonrası düzeni ile ilgili konferanslar

II. Dünya Savaşı süresince müttefikler arasında yürütülen diplomatik konferanslardan dört tanesi savaştan çok savaş sonrası dünya düzeni ile (BM`nin kurulması, savaş sonrası tahsis edilecek barışın korunması gibi) ilgilidir. Bu konferanslar şunlardır:

Uçakgemisi

Uçak gemileri

Utrecht (eyalet)

Utrecht, Hollanda'nın 12 ilinden biri olup yüzölçümü en küçük olan ildir.

The World at War

bilgikutusu televizyon

Taksiyarhis Kilisesi

Konstantin (şehir)

Konstantin, kuzeybatı Cezayir'de şehir. 540.000 kişilik nüfusuyla ülkenin başkent Cezayir ve Oran'dan sonra üçüncü büyük şehri.

Julien Gracq

Haganah

Haganah (İbranice: ההגנה / HaHagana, anlam: "Savunma"), Birleşik Krallık Filistin Mandası'ndaki Yahudi yerleşimlerini korumak amacıyla kurulan ve 1920-1948 yılları arasında faaliyeti gösteren Yahudi paramiliter örgüttür.

HIJMS Zuikaku

Denizaslanı Harekatı

Denizaslanı Harekatı, II. Dünya Savaşı sırasında Almanya`nın Biritanya Adalarını işgal planının kod adı. Alman Hava Kuvvetleri`nin Biritanya Çarpışması`nda (Temmuz 1940 - Nisan 1941) uğradığı yenilgiden sonra ertelenen plan, Adolf Hitler`in 10 Haziran 194...

David Lodge

David Lodge (d.