Etiket: FIFA

Joseph Sepp Blatter

Joseph "Sepp" Blatter ya da yaygın olan adıyla Sepp Blatter (d. 10 Mart 1936; Visp, Valais, İsviçre), İsviçreli futbol adamıdır.

FIFA Bayanlar Dünya Kupası

FIFA Bayanlar Dünya Kupası, 1991`den beri 4 yılda bir FIFA tarafından düzenlenen futbol turnuvası.

2014 FIFA Dünya Kupası

2014 FIFA Dünya Kupası Güney Amerika`da düzenlenecek 20. Dünya Kupasıdır. 17 Kasım 2007`de FIFA tarafından evsahibi ülke Güney Amerika ülkeleri arasından seçilecektir.

Zbigniew Boniek

Futbol biyografi

Steve McManaman

Futbol biyografi

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde futbol faaliyetlerini yürütmek, futbolun gelişmesini ve yurt sathına yayılmasını sağlamak, bu konularda her türlü düzenlemeyi yapmak, kararlar almak ve uygulamakla yetkili kurumdur. Ülke Tü...

Engelli futbolu

Engelli futbolu engellilerin oynayabileceği biçimde uyarlanan, futbolun değişik bir biçimidir. Genelde FIFA tarafından belirlenen kurallarlar kullanılmakla beraber, oyuncu sayısı, malzemeler ve bazı diğer kurallar engelli atletler için değiştirilmiştir.

ELF Kupası

ELF Kupası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından organize edilen bir futbol turnuvasıdır. Turnuvada NF-Board üyeleri ile başka federasyonların takımları da bu turnuvaya katılmışlardır. ELF`in açılımı "Equality (Eşitlik), Liberty (Özgürlük), Frater...