Etiket: Belize

Türkiye vatandaşlarının vizesiz giriş yapabildiği ülkeler

Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (lacivert) pasaportu olanlardan hiçbir surette vize istemeyen kardeş ülkeler şunlardır: (Önemli Not: Veriler Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının Resmî İnternet Sitesinden alınmıştır. Güncellemesi 01.06.2007 tarihind...

Nikaragua Millî Futbol Takımı

Nikaragua Millî Futbol Takımı, Nikaragua'nın ulusal futbol takımıdır ve Federación Nicaragüense de Fútbol tarafından yönetilir.

Kabinda

Cabinda, aşağıdaki anlamlara gelebilir:

Belmopán

Belmopán (İngilizce: Belmopan), Belize'nin başkentidir. Orta Amerika'da yaklaşık nüfusu 12.300 olan Belmopán deniz seviyesinden 76 metre yüksekte 17°15′K, 88°45′B koordinatlarında yer alır.

Angulya

Anguilla, Karayipler'de bulunan bir Britanya Denizaşırı Toprakları ülkesidir. Küçük Antiller'deki Leeward Adaları'nın en kuzeyinde bulunan ada devleti, Porto Riko ve Virgin Adaları'nın doğusunda ve Saint Martin'in tam olarak kuzeyindedir.

Baird tapiri

Baird tapiri (Tapirus bairdii), tapirgillerden bir tapir türüdür. Meksika'nın güneydoğusu, Belize, Guatemala, Honduras, Kosta Rika, Nikaragua, Panama gibi ülkelerdeki sık cengellerde ve muhtemelen Kolombiya ile Ekvador'da da bulunur.

İngiliz Sömürge İmparatorluğu

İngiliz sömürge imparatorluğu İngiltere Krallığı tarafından 16. yüzyılın sonu ile 18. yüzyılın başı arasında sömürgeleştirilen denizaşırı topraklardan oluşmaktaydı. İlk denizaşırı İngiliz yerleşimleri İrlanda'da kuruldu; bunu kısa süre içerisinde Kuzey Am...

Zambolar

Zambo İspanyol kökenli bir terim. İspanyol Amerika`nın bazı bölümlerinde (Brezilya, Meksika, Honduras, Belize ve Guatemala) Afrika kökenli bir erkekle Kızılderili kökenli bir kadından doğma çocuklara verilen isimdir. Farkedilir özellikleri kıvırcık gür sa...

Tayassu pekari

Tayassu pekari (Tayassu pecari) pekarigillerden (Tayassuidae) Orta ve Güney Amerika'da yaşayan pekari türüdür. Tayassu pekariler gündüzleri etkindir ve genellikle 50 ile 300'den fazla bireyden oluşan gruplar hâlinde yaşarlar.