Ertuğrul Özkök

Ertuğrul Özkök / Gazeteci - Yazar (d. 1947, İzmir) İzmir Namık Kemal Lisesi'ni bitirdikten sonra, Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksekokulu'na girdi. 1969 yılında mezun olduktan sonra, bir yıl TRT'de muhabir olarak çalıştı ve daha sonra Fransa'ya giderek, İletişim Bilimleri dalında doktora yaptı.Ertuğrul Özkök
Ertuğrul Özkök
Ertuğrul Özkök / Gazeteci - Yazar (d. 1947, İzmir) İzmir Namık Kemal Lisesi'ni bitirdikten sonra, Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksekokulu'na girdi. 1969 yılında mezun olduktan sonra, bir yıl TRT'de muhabir olarak çalıştı ve daha sonra Fransa'ya giderek, İletişim Bilimleri dalında doktora yaptı.

Fransa dönüşünde Hacettepe Üniversitesi'ne girdi ve öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1986 yılında doçent olduktan sonra, öğretim üyeliğinden ayrılarak, Hürriyet Gazetesi'ne girdi.

Hürriyet Gazetesi'nin, Ankara ve Moskova temsilciliğini yaptıktan sonra, görevine Genel Yayın Yönetmeni, Doğan Yayın Holding Başkan Yardımcısı ve günlük siyasi yazar olarak devam ediyor. 2 Ocak 2010 tarihinde gazetenin genel yayın yönetmenliği görevinden istifa etmiştir.

1982'de yayımlanan ilk kitabı, "Sanat, İletişim ve İktidar" ile yazarlığa adımını atan Özkök, 1984'de "Kitlelerin Çözülüşü", 1987'de "Elveda Başkaldırı" ve 1989'da yayımlanan "Stalin Baroku" adlı kitapları ile yazarlığa devam etti.

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.