Dragon Ball

Dragon Ball (ドラゴンボール, Doragon Bōru), Akira Toriyama tarafından yazılmış ve çizilmiş manga serisidir. Toriyama, Dragon Ball'u yaratırken Batı'ya Yolculuk isimli Çin romanından ilham almıştır.Dragonball yazarı Akira Toriyama olan Japonya`nın önde gelen anime-çizgi film serilerinden biridir. Bu animenin baş kahramanı Son-Goku adında küçük bir çocuktur.Çizgi filmde 7 topu bulan ve yerlerine yerleştiren kişi gökten gelen korkunç ejderhadan bir dilek dileyebilirmiş.

Toplam 153 yarım saatlik bölümlerden oluşan Dragon Ball, Japonya`da 26 Şubat, 1986 - 12 Nisan, 1989 tarihleri arasında yayınlanmıştır.

Hikayesi

12 yaşındaki kahramanımız Goku, dedesini kaybetmiş ve ondan yadigar kalan 4 yıldızlı topu ile tek başına yaşamaktadır. Dileğini gerçekleştirmek isteyen bir çok kişi bu 7 ejder topunun peşindedir. Bulma adlı kız da bu topları aramaya kalkışır ve yolculuğuna devam ederken Son-Goku ile tanışır.

Kendisine dünyanın en yakışıklı erkek arkadaşını dilemek amacında olan Bulma, toplardan birine sahip olan Goku`yu kendisi ile topların geri kalanını bulmak için yola çıkmaya ikna eder. Ve böylelikle macera başlar.

Karakterler

Son GokuSon Goku (å­« 悟空, Son GokÅ«) Akira Toriyama tarafından yaratılan Dragon Ball anime serisinin ana karakteri. Son Goku biraz tuhaf, maymun kuyruklu, çok fazla güçlü ve dövüş sanatlarını (martial arts) öğrenmeye çalışan küçük bir çocuk olarak karşımıza çıkıyor.

Soy Ağacı


BulmaOolongYamchaPuarEmperor PilafMaiShuLinkler

  • http://www.dragonball.com/

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Dragon Ball
Dragon Ball