2008 Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası

2008 Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası, Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonalarının 2007-2008 yılları arasında yapılanı. Bu seneki yarışma Sofia, Bulgaristan'da 25 Şubat-2 Mart 2008 tarihleri arasında yapılacaktır.

2008 Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonalarının 2007-2008 yılları arasında yapılanı. Bu seneki yarışma Sofia, Bulgaristan`da 25 Şubat-2 Mart 2008 tarihleri arasında yapılacaktır. Şampiyonaya 51 ülkeden 209 patencinin katılması beklenmektedir. http://www.buzpateni.com/2008/text/2008_dunya_gencler.htmBu yarışmaya Uluslararasi Buz Pateni Birligi`ne (International Skating Union, kısaca ISU) üye ülkelerden bir önceki yılın 1 Temmuz tarihinde 13 yaşını doldurmamış patenciler ile henüz 19 yaşında olmayan patenciler katılabilir. Erkekler, Çiftler ve Buz dansı kategorilerinde bu yaş sınırı 21`e yükselmektedir.

Program

  • 26 Şubat Salı
    • 14:30 Buz Dansı Zorunlu dans
    • 20:15 Çiftler Kısa program
  • 27 Şubat Çarşamba
    • 11:30 Erkekler Kısa program - ilk grup
    • 15:45 Erkekler Kısa program - ikinci grup
    • 20:00 Çiftler Serbest program
  • 28 Şubat Perşembe
    • 14:00 Buz Dansı Orijinal dans
    • 19:30 Erkekler Serbest program
  • 29 Şubat Cuma
    • 10:15 Bayanlar Kısa program - ilk grup
    • 15:00 Bayanlar Kısa program - ikinci grup
    • 19:30 Buz dansı Serbest dans
  • 01 Mart Cumartesi
    • 14:30 Bayanlar Serbest program


Madalya tablosu

1 USA 3 1 1 5
2 RUS 1 2 1 4
3 CHN 0 0 2 2
4 CAN 0 1 0 1

2009 Dünya Gençler şampiyonasına en fazla sporcu gönderecek ülkeler

Bu şampiyonada alınan dereceler 2009 Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası`na katılacak ülkelerin kaç sporcu ile katılabileceğinide belirlemektedir.

Sayı Erkekler Kadınlar Çiftler Buz dansı
3 USA RUS USA RUS CHN USA CAN RUS
2 CHN CZE CAN FRA FIN JPN RUS SWE GER CAN USA EST CAN UKR ITA


Sonuçlar

Erkekler



bgcolor="gold" bgcolor="silver" bgcolor="cc9966"
Sıra İsim Ülke Toplam KP SP
1 Adam Rippon USA 199.90 1 1
2 Artem Borodulin RUS 194.77 2 2
3 Guan Jinlin CHN 189.60 4 3
4 Brandon Mroz USA 186.20 3 5
5 Michal Brezina CZE 184.40 5 6
6 Kevin Reynolds CAN 180.78 13 4
7 Ivan Bariev RUS 175.06 10 7
8 Jeremy Ten CAN 173.34 11 8
9 Tommy Steenberg USA 166.64 6 13
10 Florent Amodio FRA 164.79 9 12
11 Kim Lucine FRA 164.61 7 16
12 Moris Pfeifhofer SUI 162.88 15 10
13 Javier Fernandez ESP 161.01 14 11
14 Nikolai Bondar UKR 159.61 12 17
15 Yang Chao CHN 158.48 24 9
16 Denis Ten KAZ 155.70 8 19
17 Akio Sasaki JPN 155.14 18 14
18 Adrian Schultheiss SWE 154.12 19 15
19 Takahito Mura JPN 145.82 21 18
20 Nikita Mikhailov RUS 140.36 23 20
21 Elladj Balde CAN 140.34 22 21
22 Denis Wieczorek GER 137.17 17 22
23 Jakub Strobl SVK 134.45 20 23
24 Maciej Cieplucha POL 133.69 16 24
25 Pavel Petrov Savinov BUL 77.51 46 25
Serbest Programda yarışamayanlar
26 Viktor Romanenkov EST 44.95 25
27 Severin Kiefer AUT 44.63 26
28 Michael Chrolenko NOR 44.62 27
29 Bela Papp FIN 44.45 28
30 Evgeni Krasnapolski ISR 43.44 29
31 Ruben Errampalli ITA 43.41 30
32 Danil Privalov AZE 41.39 31
33 Matthew Precious AUS 39.78 32
34 Elliot Hilton GBR 39.53 33
35 Boris Martinec CRO 37.76 34
36 Kevin Alves BRA 34.44 35
37 Dimitri Kahirau BLR 34.28 36
38 Ruben Blommaert BEL 32.44 37
39 Kim Min-Seok KOR 32.31 38
40 Sarkis Hairapetyan ARM 30.52 39
41 Jesper Kristiansen DEN 30.44 40
42 Cameron Hems NZL 27.88 41
43 Vlad Ionescu ROU 27.35 42
44 Krisztian Andraska HUN 27.03 43
45 Boyito Mulder NED 26.42 44
46 Engin Ali Artan TUR 25.96 45
47 Saulius Ambrulevicius LTU 22.45 47

Bayanlar



bgcolor="gold" bgcolor="silver" bgcolor="cc9966"
Sıra İsim Ülke Toplam puan KP SP
1 Rachael Flatt USA 172.19 3 1
2 Caroline Zhang USA 171.84 2 2
3 Mirai Nagasu USA 162.89 1 3
4 Jenni Vahamaa FIN 142.54 6 4
5 Yuki Nishino JPN 139.44 4 6
6 Alena Leonova RUS 138.06 7 5
7 Joshi Helgesson SWE 130.46 8 9
8 Sarah Hecken GER 128.45 11 8
9 Katarina Gerboldt RUS 126.37 18 7
10 Myriane Samson CAN 125.91 14 10
11 Elena Glebova EST 125.56 5 12
12 Sonia Lafuente ESP 119.99 9 11
13 Stefania Berton ITA 115.21 15 13
14 Kim Hyeon-Jeong KOR 115.09 13 15
15 Ivana Reitmayerova SVK 113.06 20 14
16 Rumi Suizu JPN 112.19 10 21
17 Sin Na-Hee KOR 111.47 12 20
18 Eleonora Vinnichenko UKR 110.92 21 16
19 Miriam Ziegler AUT 110.60 16 19
20 Sofia Otala FIN 108.64 17 22
21 Geng Bingwa CHN 107.97 24 17
22 Alexandra Rout NZL 107.72 23 18
23 Cheltzie Lee AUS 106.89 19 23
24 Katherine Hadford HUN 104.06 22 24
25 Manuela Stanukova BUL 84.52 43 25
Serbest programa katılamayanlar
26 Svetlana Issakova EST 39.73 25
27 Nella Simaova CZE 39.68 26
28 Emma Hagieva AZE 38.80 27
29 Sigrid Young TPE 38.70 28
30 Minna Parviainen FIN 36.76 29
31 Sara Twete DEN 36.52 30
32 Mirna Libric CRO 36.16 31
33 Francesca Rio ITA 34.45 32
34 Barbara Klerk BEL 34.10 33
35 Charlotte Gendreau FRA 34.03 34
36 Merovee Ephrem MON 33.89 35
37 Noemie Silberer SUI 33.81 36
38 Mary Grace Baldo PHI 33.31 37
39 Aneta Michalek POL 33.05 38
40 Mary Ro Reyes MEX 32.84 39
41 Nika Ceric SLO 32.41 40
42 Erle Harstad NOR 31.76 41
43 Beatrice Rozinskaite LTU 30.07 42
44 Elena Rodrigues BRA 29.14 44
45 Manouk Gijsman NED 28.80 45
46 Birce Atabey TUR 27.04 46
47 Victoria Liakhava BLR 26.23 47
48 Armine Stambultsyan ARM 26.04 48
49 Zanna Pugaca LAT 25.83 49
50 Georgia Glastris GRE 25.34 50
51 Anita Nagy ROU 24.95 51
52 Siobhan McColl RSA 23.80 52
53 Lydia Fuentes AND 22.64 53
54 Sofia Bardakov ISR 22.26 54
55 Hounsh Munshi IND 21.13 55
56 Mila Petrovic SRB 19.80 56


Çiftler



bgcolor="gold" bgcolor="silver" bgcolor="cc9966"
Sıra İsim Ülke Toplam KP SP
1 Ksenia Krasilnikova / Konstantin Bezmaternikh RUS 148.12 1 2
2 Lubov Iliushechkina / Nodari Maisuradze RUS 144.86 2 1
3 Dong Huibo / Wu Yiming CHN 141.33 5 3
4 Ekaterina Sheremetieva / Mikhail Kuznetsov RUS 136.14 3 5
5 Jessica Rose Paetsch / Jon Nuss USA 133.12 8 4
6 Maria Sergejeva / Ilja Glebov EST 131.02 9 6
7 Zhang Yue / Wang Lei CHN 130.92 4 7
8 Monica Pisotta / Michael Stewart CAN 127.23 7 8
9 Amanda Velenosi / Mark Fernandez CAN 125.46 10 9
10 Chelsi Guillen / Danny Curzon USA 123.93 6 12
11 Bianca Butler / Joseph Jacobsen USA 120.81 12 11
12 Anais Morand / Antoine Dorsaz SUI 118.92 11 14
13 Amanda Sunyoto-Yang / Darryll Sulindro-Yang TPE 118.90 14 10
14 Nicole Della Monica / Yannick Kocon ITA 113.35 15 13
15 Narumi Takahashi / Mervin Tran JPN 113.23 13 15
16 Krystyna Klimczak / Janusz Karweta POL 108.87 16 16
17 Gabriela Cermanova / Martin Hanulak SVK 95.74 17 17
18 Camille Foucher / Bruno Massot FRA 89.09 18 18
19 Andrea Hollerova / Jakub Safranek CZE 80.85 19 19
20 Natalie Ganem / Christopher Trefil HUN 70.91 20 20

Buz dansı



bgcolor="gold" bgcolor="silver" bgcolor="cc9966"
Sıra İism Ülke Toplam Puan ZD OD SD
1 Emily Samuelson / Evan Bates USA 181.66 1 1 1
2 Vanessa Crone / Paul Poirier CAN 178.09 3 2 2
3 Kristina Gorshkova / Vitali Butikov RUS 172.85 4 3 3
4 Maria Monko / Ilia Tkachenko RUS 166.01 2 4 4
5 Madison Hubbell / Keiffer Hubbell USA 157.47 5 5 5
6 Ekaterina Riazanova / Jonathan Guerreiro RUS 153.29 7 6 6
7 Alisa Agafonova / Dmitri Dun UKR 150.57 8 7 7
8 Kharis Ralph / Asher Hill CAN 144.29 10 9 9
9 Isabella Pajardi / Stefano Caruso ITA 144.13 14 8 8
10 Karen Routhier / Eric Saucke-Lacelle CAN 138.61 9 11 11
11 Maureen Ibanez / Neil Brown FRA 138.10 11 10 10
12 Lucie Mysliveckova / Matej Novak CZE 137.56 6 14 15
13 Ashley Foy / Benjamin Blum GER 134.84 12 12 13
14 Isabella Tobias / Otar Japaridze GEO 134.26 15 13 12
15 Natalia Mitiushina / Matteo Zanni ITA 129.69 13 16 14
16 Anastasia Gavrylovych / Maciej Bernadowski POL 124.64 18 15 19
17 Nikola Visnova / Lukas Csolley SVK 123.33 22 22 16
18 Charlene Guignard / Guillaume Paulmier FRA 122.78 16 17 21
19 Guan Xueting / Wang Meng CHN 122.02 24 23 17
20 Emese Laszlo / Mate Fejes HUN 121.92 20 19 20
21 Barbora Heroldova / Nikolaj Sorensen DEN 121.58 23 21 18
22 Irina Shtork / Taavi Rand EST 117.74 19 20 23
23 Oksana Klimova / Sasha Palomaki FIN 117.05 21 24 22
24 Ina Demireva / Juri Kurakin BUL 107.35 27 27 24
WD Penny Coomes / Nicholas Buckland GBR 17 26
Serbest dansa katılamayanlar
26 Ekaterina Zabolotnaya / Julian Wagner GER 61.29 29 18
27 Ramona Elsener / Florian Roost SUI 59.15 25 25
28 Sonja Pauli / Tobias Eisenbauer AUT 54.59 26 29
29 Kristina Kiudmaa / Aleksei Trohlev EST 52.41 28 30
30 Hanna Asadchaya / Dmitri Lamtyugin BLR 51.77 30 28
Özgün dansa katılamayanlar
31 Jekaterina Sergejeva / Andrejs Sitiks LAT 17.44 31
32 Tamsyn Scoble / Quiesto Spieringshoek RSA 13.87 32


Notlar

reflist

Dış bağlantılar



Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.