Zim Zum

düzenle|Eylül 2007

Zim Zum (asıl adı Timothy Michael Linton, d. 25 Haziran 1969, Chicago, ABD) ABD`li gitarist.

Annesi ve erkek kardeşiyle yetişen Linton ilk gitarını 13 yaşındayken almış ve annesiyle beraber konser izlemeyi sevmekteydi. Gitar çalamyı öğrendikten sonra etraftaki küçük gruplarda çalmış en sonunda Life, Sex and Death adlı Chicago çevresinde ünlü bir gruba katılmıştı. 1996`da Marilyn Manson`ın gitarist aradığını öğrendiğinde katılmış ve gruba katılmaya hak kazanmıştır. Sanatçı Zim Zum adını da Kabala inancına göre dünyanın yaratılması ve sonra da tanrı`nın geri çekilmesini anlatan bri terim olan Tzim Tzum`dan almıştır. Antichrist Superstar albümü sonrası konserlerde çalmış ve Mechanical Animals bestelerine katılmıştır. Grupla anlaşmazlıklarından dolayı 1998`de gruptan ayrılmıştır.

Uzun bir aradan sonra Zim Zum, The Pop Culture Suicides adlı bir grup kurmuş ve gitar çalışmalarına orada devam etmektedir.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Zim Zum ilgili konular

 • Marilyn Manson

  İster sevin ister nefret edin, kendine "Yobaz Yıldız" diyen bu sevimli adam kesinlikle 1990'ların en adı çıkmış ve en çok tartışılan ünl
 • Marilyn Manson (grup)

  ::→``Bu madde ABD`li müzik grubunu konu alır. Kişi için Marilyn Manson sayfasına bakınız.``
 • Coma White

  "Coma White", Marilyn Manson'ın Mechanical Animals albümünün dördüncü single'ı. Bir tanıtım single'ıdır.
 • Mechanical Animals

  Mechanical Animals Marilyn Manson'ın dördüncü albümü. Albüm Marilyn Manson'ın en çok satan ve en iyi eleştiriler aldığı albümdür.
 • Antichrist Superstar

  Marilyn Manson'ın üçüncü albümü. Önceki albümdeki Sweet Dreams'in başarısından sonra Marilyn Manson tüm dünyada yavaş yavaş tanınmaya
 • Marilyn Manson (müzik grubu)

  Marilyn Manson 1990'lardan beri genelde endüstriyel metal tarzında eserler veren Amerikalı bir metal grubudur.