Yapı Kredi Yayınları

Yapı Kredi Yayınları, Yapı Kredi Bankası'nın 1944 yılında başladığı, özellikle 1949 yılında çıkan Doğan Kardeş dergisiyle tanındığı yayıncılığı, 1992 yılında, Turhan Ilgaz'ın yönetiminde kurulan bir şirketle sürdüren yayıncılık kuruluşudur. Tam adı Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık A.Ş., kısaltması YKY'dir.Yapı Kredi Yayınları, Yapı Kredi Bankası tarafından 1992 yılında, Enis Batur`un yönetiminde kurulan bir yayıncılık kuruluşudur. Tam adı Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık`tır. YKY kısaltması kullanılır.

Bankanın 1944 yılından beri sürdürdüğü, özellikle 1949 yılında Doğan Kardeş dergisiyle başladığı yayıncılığı günümüzde YKY ile devam etmektedir.

Sait Faik Ödülü, 2003 yılından itibaren YKY ve Darüşşafaka Vakfı işbirliği ile düzenlenmektedir. Yayınevi, Sanat Dünyamız, Cogito, Kitap-lık dergilerini yayımlamakta, aynı zamanda müzik ve sesli kitap yayıncılığı da yapmaktadır.

Yapı Kredi Kültür Merkezi; Vedat Nedim Tör Müzesi, Kazım Taşkent Sanat Galerisi, Sermet Çifter Salonu, Sermet Çifter Araştırma Kütüphanesi gibi bölümlere sahiptir.

Dış bağlantılarKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.