Viktor Yanukoviç

Viktor Yanukoviç (Ukraynaca: Віктор Федорович Янукович / Viktor Fedorovıç Yanukovıç, Rusça: Виктор Фёдорович Янукович) (d. 9 Temmuz 1950) Ukrayna eski cumhurbaşkanı.

Віктор Федорович Янукович
Ukrayna başbakanlarından
Doğum 7 Temmuz 1950
Yenakiieve, Donetsk Oblast, Ukrayna
Görev süresi 21 Kasım 2002 - 31 Aralık 2004 4 Ağustos 2006 -
Önce gelen Anatoliy Kinakh Yuri Yehanurov
Sonra gelen Mykola Azarov --------------
Siyasi Parti Bölgeler Partisi
Viktor Yanukoviç (Ukraynaca:Віктор Федорович Янукович, Rusça:Виктор Фёдорович Янукович) (d. 9 Temmuz 1950) Şu ana kadar iki kez Ukrayna başbakanlığı yapmış siyasetçidir. Ukrayna`nın baş partilerinden biri olan Bölgeler Partisi`nin genel başkanıdır. 1997`den 2002 yılına kadar Donetsk Oblast`ın temsilci valisi olmuştur. 2004 Ukrayna Başbakanlık Seçimleri`nde ikinci gelmiş fakat 4 Ağustos 2006`da başbakan olmayı başarmıştır.

İç bağlantılar



Linkler

Yanukoviç`in 2006`da başbakan olduktan sonraki ilk ziyareti, Rusya

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Viktor Yanukoviç
Viktor Yanukoviç