--}}

Turan Genç

Turan Genç, (d. 1942 Trabzon Türkiye), Türk bürokrat.

Turan Genç, (d. 1942 Trabzon Türkiye), Türk bürokrat.

1961 yılında Polis Koleji`ni bitirdikten sonra Polis Akademisi`ni, Devlet Lisan Okulunu, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü`nü bitirdi. Hacettepe Üniversitesi`nde Sosyal ve İdari Bilimler Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve Doktora yaptı. ``“Yönetim Süreçleri ve Çağdaş Yönetici”`` isimli araştırmaları ile Doçentlik tezini vermiş ve Doçent olmuştur. Burs kazanarak Fransa`da mesleki incelemelerde bulundu. Yabancılar, mülteciler, göçmenler, seyahat hürriyeti, pasaport, vatandaşlık ve hudut işleri ve konsolosluk ilişkileri konularında uluslararası toplantılara temsilci olarak katılmıştır.

Doğubeyazıt Emniyet Amirliği, Hudut, İltica, Göç, Vatandaşlık, Pasaport Şube Müdürlükleri, İdari Hizmetler, Ana Komuta Kontrol Merkezi ve Yabancılar Daire Başkanlıkları, Tokat İl Emniyet Müdürlüğü, Araştırma Planlama ve Koordinasyon Uzmanlığı, Polis Baş Müfettişliği ve Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

“Memur ve Diğer Kamu Görevlileri Hakkında Ceza ve Disiplin Soruşturmaları” isimli bir kitabı vardır. Polis Akademisi ve Polis Eğitim Kurumlarında Yönetim, Halkla İlişkiler, Toplumsal Psikoloji ve Sosyoloji Dersleri; Kaymakamlık seminer ve kurslarında konferanslar vermiştir. 12 Haziran 1999 - 13 Haziran 2001 tarihleri arasında Emniyet Genel Müdürlüğü yapmıştır. Halen Ankara Grubu Merkez Valisidir.ref|dipnot1

Dipnotlar

  1. not|dipnot1 ``1923-2004 DÖNEMİ EMNİYET GENEL MÜDÜRLERİ BİYOGRAFİLERİ``
tbt Emniyet Genel Müdürleri

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.