--}}

The Kingdom (film)

The Kingdom Yönetmenliğini Peter Berg`in yaptığı, senaryosu Matthew Michael Carnahan tarafından yazılmış 2007 yılı ABD yapımı gerilim/ dram türünde bir filmdir. Soundtrack` i Danny Elfman imzalı The Kingdom` ın prodüktörlüğünü Michael Mann üstlenmiştir. Filmin bütçesi 80 milyon dolardır.

Konusu

The Kingdom`da 12 Mayıs 2003 tarihinde Suudi Arabistan` ın başkenti Riyad`da meydana gelen bombalama olaylarını izleyen günlerde yaşananlar ele alınıyor. Bu terörist saldırılar sonucu çok sayıda Amerikan sivili hayatını kaybetmiştir. Bunun üzerine harekete geçen FBI bu saldırının sorumlularını yakalamak ve rakip istihbarat ajanları ile mücadele edebilmek için olay yerine özel ajanlardan oluşan bir ekip gönderir. Ekibin başında Özel Ajan Ronald Fluery (Jamie Foxx), bu zor görevde yanına en çok güvendiği üç ajan olan Janet Mayes (Jennifer Garner), Adam Leavitt (Jason Bateman) ve Grant Sykes`i (Chris Cooper) almıştır.

Ronald Fluery, bu zor görevde başarılı olacaklarına emindir. Ancak, Suudi Arabistan`a varınca kendilerini çok farklı bir kültür, aşırı hava sıcaklığı ve politikanın kirli yüzüyle karşı karşıya bulurlar. Müttefiklerden, muhbirlerden ve yerel yöneticilerden destek bulamayan ekibe yardım sempatik kişilikli bir Suudi polisten gelir. Ekip doğru iz üzerinde yürüyerek, düşman kuvvetlerini çökertecek darbeyi indirmeye hazırlanırlar.

OyuncularLinklerKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.