--}}

Taner Barlas

1947 yılında Bursa'da doğdu. İ.Ü. Hukuk Fakültesi’ni ve L.C.C. Tiyatro Okulu’nu bitirdi. Tiyatro ve Pandomim eğitimini İngiltere’de ve Polonya’da geliştirdi. Ulusal ve Uluslararası çeşitli tiyatro ve pandomim festivallerine katıldı , oyunlar sergiledi.

1947 yılında Bursa'da doğdu. İ.Ü. Hukuk Fakültesi’ni ve L.C.C. Tiyatro Okulu’nu bitirdi. Tiyatro ve Pandomim eğitimini İngiltere’de ve Polonya’da geliştirdi. Ulusal ve Uluslararası çeşitli tiyatro ve pandomim festivallerine katıldı , oyunlar sergiledi. (Havana , İsveç-Antalya , İstanbul... gibi ) çeşitli tiyatro ve pandomim oyunları yazdı, yönetti ve oynadı. (Tırpan , Ali'nin Öyküsü , Sırtımızdakiler, Bir Martı...gibi) 1984 yılında Taner Barlas Mim Tiyatroyu kurdu. 5 yıl sanat yönetmenliğini yaptı.

Halen İ.B. Tiyatroları’nda yönetmen ve oyuncu olarak çalışmaktadır. Tiyatro ve sinema çalışmalarını birlikte yürütmek gayreti içindedir. Tiyatro dalında 4, pandomim dalında 3 ödülü vardır. Yer aldığı bazı sinema filmleri; "Değirmen, Seni Seviyorum Roza, Piano Piano Bacaksız, İz, Amerikalı, Berdel"

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.