--}}

Talih Kuşu

* Talih Kuşu, Hüma kuşu da denen efsanevi kuş. * Talih Kuşu (film, 1982), Temel Gürsu'nun yönettiği 1982 tarihli Türk filmi.* Talih Kuşu (film, 1989), Kartal Tibet'in yönettiği, Kemal Sunal'ın oynadığı 1989 tarihli Türk filmi.


Bu isimdeki filmler

Talih Kuşu 1989 yapımı film

Eşi, çocukları ve kaynanası ile yoksul bir yaşam sürdüren Osman (Kemal Sunal), geçimini hamallık yaparak temin etmektedir. Mahalle esnafına ve evsahibine borcu dağ gibi birikmiştir. Eşi Leman (Yasemin Yalçın) ve kaynanası (Nevzat Okçugil) tarafından da sürekli aşağılanması cabası!.. Birgün mahallenin biletçisi Şakir (Şemsi İnkaya) ona zorla bir piyango bileti satar. Osman bileti bir yere saklar ama nereye sakladığını unutur. Osman büyük ikramiyenin Şakir’in sattığı biletlerden birine çıktığını öğrenir ve kendisinin sanarak büyük bir sevince kapılır.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Kemal Sunal Bu film çekildiği sırada 44 yaşındaydı. Osman Abalı

Teknik ekip

Ad Soyad Görevi
Kartal Tibet Bu filmde 51 (şu anda 83) yaşında Yönetmen

Talih Kuşu 1982 yapımı film

Filmi Temel Gürsu tarafından Kadir İnanırın ve Müjdat Gezenin Uyanık Kardeşler Filmine uyarlamaya çalışmış. Bu Filmde Kardeş olanlar ise Gökhan Güney ve rahmeti Halit Akçatepe. Ve Filmin başrolünde birde Canan Perver oynuyor. Adile Naşıt ve Münir Özk ul çok başarılı ikili. Bu Filmde hem Arabesk ve Komedi var. Arabesk ve Komedi birleşince böyle bir Film çıkmış. Ailece izlenebilecek tür Filmlerinden.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Münir Özkul Bu film çekildiği sırada 57 yaşındaydı. Mahmut Güney
Adile Naşit Bu film çekildiği sırada 52 yaşındaydı. Adile Güney

Diğer anlamları

talih kuşu

Türkçe talih kuşu kelimelerinin İngilizce karşılığı.
[tâlih kuşu] n. windfall

talih kuşu

iyi talih.

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Talih Kuşu
talih kuşu