Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Müsteşarları Listesi

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı müsteşarları # Mustafa Reşit Özsoy 27 Şubat 1926 - 5 Şubat 1927 # Tevfik Nazif Arıcan 1 Eylül 1929 - 26 Şubat 1935 # Mehmet Bedrettin Köker 29 Mart 1943 - 28 Kasım 1946 # Mustafa Sezai Bilge 24 Nisan 1949 - 14 Ocak 1952 # İsmail Hadımlıoğlu 16 Haziran 1952 - 14 Mayıs 1954 # Hüseyin Rüştü Usken 1954 - 1956 # Hüseyin Hadi Tan 28 Nisan 1956 - 23 Eylül 1957 # Kevni Nedimoğlu 12 Aralık 1957 - 28 Mayıs 1960 # Nafiz Yamanoğlu 9 Aralık 1961 - 25 Ocak 1964 # Ahmet Muhtar Uğurlu 23 Mart 1964 - 16 Temmuz 1967 # Ömer Necati Volkan 5 Eylül 1967 - 7 Ağustos 1971 # Melih Ezgü 27 Ağustos 1971 - 11 Temmuz 1979 # Sabahattin Okutan 27 Eylül 1979 - 3 Mart 1987 # Arif Yüksel 16 Mart 1987 - 13 Temmuz 1992 # Yusuf Kenan Doğan 13 Temmuz 1992 - 7 Nisan 1996 # Uğur İbrahim Hakkıoğlu 8 Nisan 1996 - 6 Kasım 1996 # Cengiz Yelbaşı 6 Kasım 1996 - 27 Mayıs 1997 # Uğur İbrahim Hakkıoğlu 22 Temmuz 1997 - 14 Nisan 1998 # İhsan Erbaş 15 Nisan 1998 - 25 Kasım 2002 # Fahri Kasırga 7 Ekim 2003 - 8 Mayıs 2007 # Fahri Kasırga 29 Ağustos 2007 - 18 Temmuz 2008 # Ahmet Kahraman 18 Temmuz 2008 - 8 Mart 2011 # Ahmet Kahraman 7 Temmuz 2011 - 18 Kasım 2011 # Birol Erdem 21 Kasım 2011-

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.