STV

Samanyolu TV, 13 Ocak 1993 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Samanyolu Televizyonu daha çok İslam ve kültürel konuları işlemesi ile bilinir.

Samanyolu Televizyonu, 13 Ocak 1993 yılında yayın hayatına başlamış ve Türkiye'nin ilk özel olarak yayın yapan ulusal kanallarından biri.

Samanyolu TV, ilk olarak 25 Eylül 1996 yılında Türksat 1-C uydusunun hizmete girmesiyle Orta Asya Türk Cumhuriyetlerine yayınlarını ulaştırdı. 17 Haziran 1999’da ise Eutelsat-2 uydusu ile Avrupa ve Kuzey Afrika ülkelerine ulaştı. 11 Ocak 2000’de Hazar Denizi çevresinde ve Azerbaycan’da kendi stüdyolarında Hazar TV ile yayına başladı. 27 Kasım 2000’de Samanyolu TV'nin yayınları, Amerika kıtasına ulaştı. 1 Mayıs 2004 itibariyle Samanyolu TV, Türksat 2A uydusundan digital olarak yayınlarını sunmaktadır.

Yayın Konusu

Samanyolu Televizyonu daha çok islam ve kültürel konuları işlemesi ile bilinir. D-Smart, Digiturk, Türksat ve normal anten üzerinden yayın yapmaktadır. Televizyon kanalının şuan da ABD'de olan eski vaiz Fethullah Gülen'e yakınlığı ile bilinmektedir Hocaefendi Medyası Dünyaya Açılıyor. Samanyolu Televizyonu'nun ingilizce olarak yayın yapan kanalı Ebru TV, ABD ve Kanada üzerinde yayın yapmaktadır.

Samanyolu Yayın Grubu'nun toplamda 8 televizyon kanalı, 3 radyo kanalı bulunmaktadır. Televizyon kanalları şu şekildedir; Kültür ve din üzerine yayın yapan Mehtap TV, habercilik ve kültür üzerine yayın yapan Samanyolu Haber TV, ingilizce yayın yapan Ebru TV, çocuklar için Yumurcak TV ve genel bir içerik üzerine yayın yapan Samanyolu Avrupa TV, Samanyolu US ve Samanyolu TV kanallarından oluşmaktadır.

Samanyolu TV'nin , 1999 yıllarında gizemli ve sırlı olayları anlatan Sır Kapısı programı ile bilinirliği artmış ve Türkiye'nin gündemine oturmuştur. Sır Kapısı daha sonra Sırlar Dünyası ismini alarak devam etmiş ve 2006 yılında yayından kaldırılmıştır.

2007 yılında başlayan Hakkını Helal Et adlı dizisi bazı kesimler tarafından Amerikan komedi dizisi olan My Name is Earl'nin çalıntısı olarak iddia edilmiştir. Hakkını Helal Et dizisinin yapımcısı Melih Sezgin bu dizide karakterin ve senaryonun Fudayl bin İyaz'ın hayatı ile oluşturulduğunu söylemiş, hiç bir şekilde çalıntı olmadığını belirtmiştir.

2008 yılına geldiğinde ise Türkiye'nin Güneydoğu bölgesinde görev yapan bir doktorun hayatının anlatıldığı Tek Türkiye adlı dizisi ile reytinglerde ön plana çıkmaya başlamıştır. Tüm izleyici grubunda her Perşembe günleri ilk 5 içinde yer alarak Samanyolu TV'nin en çok izlenen programı olmuştur Tek Türkiye, Kurtlar Vadisi'nin ensesinde .

Samanyolu TV Programları

Dizileri

Eski dizileri
Programlar

Haber programları


Yayın Ağının Ulaştığı ÜlkelerBağlantıKaynak:Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

  • misafir Avatar
    misafir - 4 yıl önce
    merhaba! samanyolu ana haber sayfasında haber videoları görüntülenemiyor. Bir kez daha msj yazmıştım ama şimdi yardımcı olun, lütfen! Videolar ara belleğe alınıyor, çalışıyormuş gibi görünüyor, ama ses de görüntüde yok. Bu işle ilgilenen bir arkadaş bu probleme çözüm bulmasını sizlerden rica ediyorum

  • sohbet Avatar
    sohbet - 3 ay önce
    selam

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.