--}}

Seal

Seal Henry Olusegun Olumide Adeola Samuel (d. 19 Şubat 1963, Paddington, Londra), bilinen adıyla Seal, İngiliz soul şarkıcısı ve söz yazarı.

Seal, İngiliz soul şarkıcısı ve söz yazarı.http://www.askmen.com/toys/interview_100/102_seal_interview.html AskMen.com Bio Yayımladığı uluslararası hitleriyle ve süper model Heidi Klum ile evliliğiyle tanınmaktadır. Çocukluğu ve gençliği Seal, City of Westminster, Londra'daki Paddington bölgesinde dünyaya gelmiştir. Mimarlık eğitimi görmüş, diplomasını aldıktan sonra Londra'da çeşitli işlerde çalışmıştır. Seal'ın yüzündeki yara, sistemik lupus eritematozus adlı bir rahatsızlığın sonucudur. Seal's Future Love Paradise: Q & A: Where did Seal get those facial scars? ==Müzik kariyeriİlk yılları Kısa bir süre yerel kulüplerde ve barlarda sahne almıştır. Seksenli yıllarda "Push" isimli bir İngiliz funk grubuna katılmış ve bu grupla birlikte Japonya turnesine çıkmıştır. Daha sonra Asya'da Taylandlı bir blues grubuna katılmıştır. Kısa süre sonra gruptan ayrılmış ve Hindistan'ı gezmiştir. Ardından Seal, İngiltere'ye dönmüş, burada prodüktör Adamski ile tanışmıştır. Seal, Adamski'nin "Killer" parçasında vokal yapmıştır.

Seal (1991)

Seal, vokalist olarak yer aldığı Adamski'nin "Killer" parçasıyla dikkatleri kendi üzerinde toplamaya başlamıştır. Şarkı, Birleşik Krallık'ta 1 numara olmuştur. Seal, ZTT Records şirketine katılmış ve Trevor Horn prodüktörlüğünde Seal adlı ilk albümünü piyasaya çıkartmıştır. Seal, eleştirmenlerden olumlu yorumlar alırken, "Crazy", "Future Love Paradise" şarkıları listelerde başarılı olmuştur. Özellikle "Crazy" şarkısı ABD'de 1991 yılında hit olmuş, Billboard müzik listelerinde 7 numaraya ve UK'de 15 numaraya çıkmıştır. Billboard.com - Biography - Seal Seal, Nisan 1992'de Queen grubu üyeleriyle Freddie Mercury Tribute Concert'te yer almıştır. Grup üyeleriyle birlikte grubun 1986 çıkışlı şarkısı "Who Wants to Live Forever"ı seslendirmiştir

Seal (1994)

Yine Seal adını taşıyan ikinci albümünü 1994'te yayımlamıştır. Albüm, Grammy Ödülleri'nde "Yılın Albümü" dalında ödüle aday gösterilmiştir. "Prayer for the Dying" adlı ilk single'ı ABD'de hit olmuş ve Billboard listesinde 21 numaraya çıkmıştır. Üçüncü single "Kiss from a Rose", Batman Forever filminin soundtrack'inde yer almıştır. "Kiss from a Rose" ile Seal, 1996 yılında "Yılın Kaydı" ve "Yılın Şarkısı" dallarında iki Grammy ödülü kazanmıştır. Ayrıca şarkı, Seal'in ABD listelerindeki en başarılı şarkısı olmuştur (Ağustos 1995'te Billboard Hot 100'de zirveyi görmüştür). Seal, daha sonra Space Jam filminin soundtrack'i için Steve Miller'ın "Fly Like an Eagle" adlı şarkısını coverlamıştır.

Human Being

Seal, 1998 yılında

Human Being

adında bir albüm yayımlamıştır. Bu albüm, onun hayatının çalkantılı dönemlerinin bir ürünüdür. Ayrıca Seal'ın Warner Bros. etiketiyle yayımladığı ilk albümüdür ve ilk iki albümünün başarısını sürdürememiştir. Albüm, yayımlanışından iki hafta sonra ABD'de altın plak kazanmıştır. RIAA.com.

Human Being

. 2007-07-12 tarihinde erişilmiştir.
Albümden üç single yayımlandı: "Human Beings", "Latest Craze" ve "Lost My Faith".

Togetherland

2001 yılında hayranları, adının

Togetherland

olduğu belirlenen albümü bekliyordu. Bununla birlikte albümün post-prodüksiyon döneminin iptal edildiği iletildi. Seal, albümün soundundan memnun kalmadığını belirterek albümü yayımlamadı. Albümden bir single piyasaya çıktı. "This Could Be Heaven", ABD'de yayımlandı ve The Family Man filminin soundtrack'inde yer aldı. Seal, 2002 yılında Jakatta'nın "My Vision" adlı parçasının yazımına yardım etti ve parçada vokal yaptı. Ayrıca Fransız sanatçı Mylí¨ne Farmer ile "Les Mots" adında başarılı bir düete imza attı.

Seal IV

Seal, 2003 yılında Seal adını taşıyan bir albüm piyasaya sürmüştür. Bu albümle olumsuz eleştiriler toplayan Seal, ABD listelerinde 3, İngiltere listelerinde 4 numara olmuştur. Albümden çıkan singlelar: "Waiting For You", "Get It Together" ve "Love's Divine".

Greatest Hits albümü: Best 1991-2004

2004 yılında Best 1991-2004 adında greatest hits albüm yayımlanmıştır. Albümde Bacharach / David klasiği "Walk on By" ve Echo and the Bunnymen şarkısı "Lips Like Sugar" coverları yer almıştır. Fazladan ödenecek bir ücret ile Ayrıca "Killer" ve "Kiss from a Rose" şarkılarının akustik coverlarının yer aldığı "limited edition" versiyonu da satın alınabilmekteydi.

Live in Paris

Seal; Paris Olympia, Fransa'da 6 Temmuz 2004'te gerçekleştirdiği bir konseri kaydetmiş ve bir yıl sonra CD ve DVD formatlarında

Live in Paris

adıyla piyasaya sürmüştür.

One Night to Remember

Seal, 5 Haziran 2005'te gerçekleştirdiği bir konseri kaydetmiş ve bir albüm olarak

One Night to Remember

adıyla ve CD/DVD formatlarıyla 2006 yılında piyasaya sürmüştür. Kaydedilen konser, Düsseldorf, Almanya'daki tarihi bir çelik fabrikasında gerçekleşmiştir.

System

System

adlı albümü İngiltere'de 12 Kasım ve ABD'de 13 Kasım 2007'de yayımlanmıştır.Mike Joseph. (13 Kasım 2007). Seal —

System

. PopMatters.com
Seal, albümündeki "Wedding Day" adlı parçada eşi Heidi Klum ile düet yapmıştır. Albümün ilk single'ı "Amazing", 25 Eylül 2007'de piyasaya çıkmıştır ve 2008 Grammy Ödülleri'nde "En İyi Erkek Vokal Pop Performansı" dalında ödüle aday gösterilmiştir. GRAMMY.com Seal, "Amazing" şarkısını ve The Beatles'ın "Lucy in the Sky with Diamonds" şarkısını 2007 Royal Variety Performance'ta seslendirmiştir. Seal, ayrıca 2007 Victoria's Secret Fashion Show'da "Amazing"i ve karısı ve Victoria's Secret modellerinden Heidi Klum ile birlikte "Wedding Day"i seslendirmiştir. Gecenin diğer sanatçıları ise Spice Girls ve Black Eyed Peas'ten will.i.am idi.

Soul

Seal'ın altıncı stüdyo albümü

Soul

11 Kasım 2008'de Amerika Birleşik Devletleri'nde ve 3 Kasım 2008'de tüm dünyada yayımlanmıştır. Albümde David Foster yapımcılığında kaydedilmiş on bir adet soul klasiği bulunmaktadır. Soul. Seal resmí web sitesi. 2008-10-04 tarihinde erişilmiştir. SEAL'S SOUL. auspOp. (2008-10-04). 2008-10-04 tarihinde erişilmiştir. Sam Cooke cover'ı "A Change Is Gonna Come" parçası ilk single olarak yayımlanmıştır ve parçanın video klibi Seal'ın resmí YouTube kanalına da eklenmiştir. ==Özel yaşamı== Seal, 24 Aralık 2006 tarihinde Alman süper model Heidi Klum'a Whistler, Britanya Kolombiyası'nda, 14,000 feet yükseklikteki bir buzulun üzerinde evlilik teklifi etmiştir.http://www.people.com/people/article/0,26334,1013954,00.html Seal ve Heidi Klum, Meksika'da Seal'ın evinin yakınında, deniz kenarında evlenmişlerdir.http://www.people.com/people/article/0,,1059829,00.html Çiftin iki çocuğu dünyaya gelmiştir. Henry Günther Ademola Dashtu Samuel, 12 Eylül 2005'te Los Angeles, Kaliforniya'dahttp://www.people.com/people/article/0,,1103758,00.html?cid=redirect-articles/ ve Johan Riley Fyodor Taiwo Samuel, 22 Kasım 2006'da, yine Los Angeles'ta dünyaya gelmiştir. Seal, ayrıca Heidi Klum'un Renault F1 takımı direktörü ve İtalyan işadamı Flavio Briatore'den dünyaya gelen kızı, dört yaşındaki Helene "Leni" Klum'un da üvey babasıdır.http://www.smh.com.au/news/people/heidi-klum-gives-birth/2005/09/13/1126377313883.html

Diskografi

} } }

Stüdyo albümleri

*1991: Seal *1994: Seal *1998:

Human Being

*2003:

Seal IV

*2007:

System

*2008:

Soul

}

Diğer albümleri

*1991: The Acoustic Session *1991: Violet: Acoustic EP *2004: Best 1991-2004 *2005:

Live in Paris

*2006:

One Night to Remember

*2008: Live in Hattiesburg }

DVD'leri

*2004: Videos - 1991 - 2004 *2005:

Live in Paris

*2005: Live At the Point - 1992 *2006:

One Night to Remember

}

Referanslar

}

Kaynaklar

Vikipedi

Diğer anlamları

Seal

1. anlamı ayıbalığı, zPhoca, fok, i; fok kürkü; seal kesinleştir/mühürle, ayıbalığı avla, conta/fok/mühür.
2. anlamı fok. ayıbalığı. damga. mühür. conta. mühürlemek. mühür basmak. damgalamak. kesinleştirmek. karara bağlamak.

Seal

Seal İngilizce anlamı ve tanımı

Seal anlamları

 1. () A compound hydraulic valve for regulating the passage of the gas through a set of purifiers so as to cut out each one in turn for the renewal of the lime.
 2. (noun) An engraved or inscribed stamp, used for marking an impression in wax or other soft substance, to be attached to a document, or otherwise used by way of authentication or security.
 3. (v. t.) Hence, to shut close; to keep close; to make fast; to keep secure or secret.
 4. (v. t.) To fasten with a seal; to attach together with a wafer, wax, or other substance causing adhesion; as, to seal a letter.
 5. (v. i.) To affix one's seal, or a seal.
 6. (noun) That which confirms, ratifies, or makes stable; that which authenticates; that which secures; assurance.
 7. (noun) Wax, wafer, or other tenacious substance, set to an instrument, and impressed or stamped with a seal; as, to give a deed under hand and seal.
 8. (v. t.) To fix, as a piece of iron in a wall, with cement, plaster, or the like.
 9. (noun) Any aquatic carnivorous mammal of the families Phocidae and Otariidae.
 10. (noun) An arrangement for preventing the entrance or return of gas or air into a pipe, by which the open end of the pipe dips beneath the surface of water or other liquid, or a deep bend or sag in the pipe is filled with the liquid; a draintrap.
 11. (v. t.) To set or affix a seal to; hence, to authenticate; to confirm; to ratify; to establish; as, to seal a deed.
 12. (noun) That which seals or fastens; esp., the wax or wafer placed on a letter or other closed paper, etc., to fasten it.
 13. (v. t.) To mark with a stamp, as an evidence of standard exactness, legal size, or merchantable quality; as, to seal weights and measures; to seal silverware.
 14. (v. t.) Among the Mormons, to confirm or set apart as a second or additional wife.
 15. (v. t.) To close by means of a seal; as, to seal a drainpipe with water. See 2d Seal, 5.

Seal tanım:

Kelime: seal
Söyleniş: 'sE(&)l
İşlev: noun
Türleri: plural seals also seal
Kökeni: Middle English sele, from Old English seolh; akin to Old High German selah seal
1 : any of numerous carnivorous marine mammals (families Phocidae and Otariidae) that live chiefly in cold regions and have limbs modified into webbed flippers adapted primarily to swimming; especially : a fur seal or hair seal as opposed to a sea lion
2 a : the pelt of a fur seal b : leather made from the skin of a seal
3 : a dark brown

Seal ile eşanlamlı (synonym) kelimeler

Cachet, Sealing wax, Sealskin, Stamp, Varnish,

Seal ile zıt (antonym) anlamlı kelimeler

Unseal,

Seal

İngilizce Seal kelimesinin İspanyolca karşılığı.
s. sello, estampa, rúbrica, timbre; foca, becerro marino, carnero marino v. sellar, cazumbrar, estampillar, marcar con un sello, poner el sello a, rubricar, timbrar; lacrar; impermeabilizar, precintar

Seal

İngilizce Seal kelimesinin Fransızca karşılığı.
n. phoque; sceau, cachet; joint; marque, signe; garantie, gage v. sceller, cacheter; fermer; plomber; rendre étanche; garantir; donner en gage; finir

Seal

İngilizce Seal kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Seehund; Siegel; Stempel; Verschluß; Buchstabe, Zeichen; Bürgschaft, Stempel v. verschließen, abdämmen, schließen; versiegeln; stempeln, bürgen; entscheiden (Schicksal); beenden

Seal

İngilizce Seal kelimesinin İtalyanca karşılığı.
s. (Zool) foca; (Conc) pelle di foca; sigillo, timbro; suggello, marchio; guarnizione di tenuta v. legare, assicurare, chiudere; stampare; approvare, autorizzare; determinare, stabilire

Seal

İngilizce Seal kelimesinin Portekizce karşılığı.
s. foca; selo, carimbo; assinatura; fecho, tampa; sinal; apoio, suporte (a uma idéia ou situação) v. selar, fechar, barrar; selar, assinar, carimbar; apoiar, amparar, fundamentar; selar a sorte de algo ou alguém, determinar o destino de algo ou alguém; terminar

Seal

f. mühürlemek, damgalamak, belirlemek (yazgı), kapamak, kapatmak, fok avlamak, ayıbalığı avlamak i. mühür, damga, kaşe, kurşun mühür, mühürlü mum, sır tutma, ağzı sıkı olma, ayıbalığı, fok

Seal

Almanca Seal kelimesinin İngilizce karşılığı.
v. fasten, secure, close tightly; imprint, stamp; approve, authorize; determine, set, decide

Seal

İngilizce Seal kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
zn. zeehond; zegel; stempel; stop, dop, afsluiting; afsluizen; teken; waarborg; wettelijk verklaren ww. waterdicht maken; afsluiten; afdichten; verzegeld; gestempeld; wettelijk verklaren; beëindigen

Seal

n. any of several species of carnivorous marine mammals from the suborder Pinnipedia; imprint; stamp, insignia; material used to tightly close an opening or object; mark, symbol; sign of approval or authorization v. fasten, secure, close tightly; imprint, stamp; approve, authorize; determine, set, decide

Seal

Almanca Seal kelimesinin Fransızca karşılığı.
n. phoque (m)

Seal

Almanca Seal kelimesinin İtalyanca karşılığı.
n. pelliccia di foca (f)

Seal

Almanca Seal kelimesinin İspanyolca karşılığı.
n. foca (f)

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Seal
Seal