--}}

Sakar Şakir

''Sakar Şakir'', 1977 yapımı bir Türk filmi.

Sakar Şakir, 1977 yapımı bir Türk filmi.

Konusu

Sakarlığıyla çevresindekileri bıktıran Şakir'e İstanbul'da ölen amcasından büyük bir miras kalır. Fakat mirası paylaşmak istemeyen bir akrabası onu ortadan kaldırmak için planlar yapmaya başlar.Fakat Şakir yine sakarlıklarıyla olaylardan kurtulmayı başarır. Bu olaylar sırasında yolda ve İstanbulda karşılaştığı Gardolap Fuat ile kovalamacaları sürmektedir. Filmin sonunda akrabası malları alamayacağını anlar ve delirir. Şakir ise yine sakarlık yaparak dükkanını havaya uçurur ve köyüne geri döner. (Filme göre İstanbul'un yarısı dükkanın patlamasıyla yanmıştır.)

Oyuncular

* Sakar Şakir/Hasan Titiz rolünde Kemal Sunal * Fatma Şen rolünde Adile Naşit * Hacı Şen rolünde Ali Şen * Gardrop Fuat rolünde Ünal Gürel * Marmara Kazım rolünde Macit Flordun * Lüfer rolünde Necdet Yakın * Şükrü rolünde Atilla Ergün * Sabri rolünde Kamer Sadık * Hakkı Kıvanç * Sevda rolünde Ayfer Feray * Televizyoncu Kenan rolünde İhsan Yüce * Yusuf rolünde Yusuf Sezer * Arap Cafer rolündeCelal Yonat * Zühtü rolünde Yavuz Şeker * Bekçi rolünde İhsan Bilsev * Çaycı İbo rolünde Hamit Haskabal Dış bağlantılar * imdb * sinematurk * Video: Sakar Şakir

Kaynaklar

Vikipedi

Sakar Şakir 1977 yapımı film

Sakarlığıyla çevresindekileri bıktıran Şakir'e İstanbul'da ölen amcasından büyük bir miras kalır. Fakat mirası paylaşmak istemeyen bir akrabası onu ortadan kaldırmak için planlar yapmaya başlar.Fakat Şakir yine sakarlıklarıyla olaylardan kurtulmayı başarır. Bu olaylar sırasında yolda ve İstanbulda karşılaştığı Gardolap Fuat ile kovalamacaları sürmektedir. Filmin sonunda akrabası malları alamayacağını anlar ve delirir. Şakir ise yine sakarlık yaparak dükkânını havaya uçurur ve köyüne geri döner.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Kemal Sunal Bu film çekildiği sırada 32 yaşındaydı. Sakar Şakir
Adile Naşit Bu film çekildiği sırada 46 yaşındaydı. Fatma Şen

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Sakar Şakir
Sakar Şakir