--}}

Süt Kardeşler

Süt Kardeşler, yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in yaptığı, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın Gulyabani isimli romanından uyarlanan, 1976 yılı yapımı bir Türk filmidir.

Süt Kardeşler, yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in yaptığı, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın Gulyabani isimli romanından uyarlanan, 1976 yılı yapımı bir Türk filmidir. Konusu Yıllardır kimsenin sahip olamadığı konağın sahibi Melek hanım, sütoğlu Şaban sanıp da Şaban’ın arkadaşı Ramazan’ı eve alır. Fakat sinirli abisi Hüsamettin’e Ramazan’ı damadı Bayram olarak tanıtır. Konağa gerçek Şaban ve gerçek Bayram’ın gelmesiyle işler karışır. Bayram'ın kardeşi Bihter'e aşık olan Şaban onun peşinde dolanır. Bayram'ın babasının eve Gulyabani adında bir canavar sokmasıyla işler iyice karışır. Olayı çözen Şaban, damat Bayram, ve emir eri olan Ramazan madalya alır. Oyuncu Kadrosu * Kemal Sunal - Şaban * Şener Şen - Hüsamettin * Halit Akçatepe - Ramazan * Hale Soygazi - Bihter * Adile Naşit - Melek * Ayşen Gruda - Emine * Ergin Orbey - Bayram * Jale Altuğ - Afife * Yasemin Esmergül - Yasemin * Ali Şen - Kerami * Türker Tekin - Kahya * Dinçer Çekmez - Çavuş * Feridun Çölgeçen - Sarraf Efendi Ayrıca bakınız * Süt Kardeşler: Yapım yılı, 1996; yönetmen, Şoray Uzun; oyuncular, Şoray Uzun ve Ahmet Uğurlu * Sütkardeşler: 2000 yapımı TV dizisi Dış bağlantılar * * Süt Kardeşler, IMDB

Kaynaklar

Vikipedi

Süt Kardeşler 1976 yapımı film

Filmde, Osmanlı zamanında bahriye eri olan Ramazan ve Şaban’ın maceraları anlatılır. Herkesin hayal ettiği ancak kimselerin sahip olamadığı bir konağın sahibi olan Melek Hanım, Şaban’ın arkadaşı Ramazan’ı sütoğlu olan Şaban ile karıştırınca eve alır. Evdeki yanlış anlaşılmalar devam ederken, ev halkı geceleri Gulyabani görmeye başlar.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Kemal Sunal Bu film çekildiği sırada 31 yaşındaydı. Şaban
Şener Şen Bu filmde 34 (şu anda 79) yaşında Hüsamettin
Adile Naşit Bu film çekildiği sırada 45 yaşındaydı. Melek
Ayşen Gruda Bu film çekildiği sırada 29 yaşındaydı. Emine
Hale Soygazi Bu filmde 26 (şu anda 71) yaşında Bihter

Teknik ekip

Ad Soyad Görevi
Ertem Eğilmez Bu film çekildiği sırada 46 yaşındaydı. Yönetmen
Sadık Şendil Yazar

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Süt Kardeşler
Süt Kardeşler