Rasim Soylukayda değerlik Rasim Soylu (d. 1969, Adapazarı), Türk ressam ve yazar. İlköğrenimini Adapazarı 21 Haziran İlköğretim Okulu`nda, ortaöğrenimini Lüleburgaz Kepirtepe Öğretmen Lisesi`nde tamamladı. TCDD Pratik Sanat Okulu`nu bitirdi.

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü`nü bitirdi. Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi`nde yüksek lisans yaptı. 1985-1998 yılları arasında Tüvasaş ve TCDD Ankara Elektrik İşleri Müdürlüğü`nde çalıştı.

Resim çalışmalarını Sakarya Picasso Resim Atölyesi`nde sürdürmektedir. Adapazarı Ali Dilmen Lisesi`nde resim öğretmeni olarak 7 yıl çalıştıktan sonra yeni kurulan Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi`nde görsel sanatlar öğretmeni olarak görev yapmaya başladı. Yurtiçi ve yurtdışında sergiler açmıştır.

Sakarya`nın kültür ve sanat dergisi Irmak Dergisi`nde pek çok kişiyi zorla yazı ve sanat hayatına sokan Fahri Tuna tarafından teşvik edilerek sinema ve sanat yazıları yazmaya başladı. 13.-48. sayılarda Irmak Dergisi yayın kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. "Asar-ı Bediyyede Estetik" adındaki eseri 1995 yılında Ankara`da basılmıştır.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.