Ottawa

Ottawa, Kanada'nın başkenti ve en büyük dördüncü kentidir. Ottawa Vadisi'nde kurulan kent, Ontario eyaletinin güney doğu ucundadır ve hemen Québec eyaleti sınırındadır. Toronto'nun 400 kilometre doğusunda, Montreal'in ise 250 kilometre batısında yer almaktadır.

Ottawa, Kanada'nın başkenti ve en büyük dördüncü kentidir. Ottawa Vadisi'nde kurulan kent, Ontario eyaletinin güney doğu ucundadır ve hemen Québec eyaleti sınırındadır. Toronto'nun 400 kilometre doğusunda, Montreal'in ise 250 kilometre batısında yer almaktadır.

Türkçesi Ottava'dır. Yaygın olarak kullanılmasa da ülkenin başkenti Türkçe resmi belgelere bu şekilde geçmektedir.

Şehir aynı zamanda, Québec ve Ontario eyaletlerini ayrıcan önemli bir su yolu olan Ottawa Nehri kıyılarına kurulmuştur. ABD, Avustralya ya da Meksika'nın aksine, Kanada'da bir "federal başkent bölgesi" bulunmamaktadır ve Ottawa eyalet içinde bir belediye bölgesidir. Ottawa kentinin nüfusu 808.391 iken, Ottawa bölgesinin nüfusu 1.146.790'dır.

Ayrıca bakınızDış bağlantılar

Haritası

Ottawa koordinatları: 45.423494, -75.697933

Diğer anlamları

Ottawa

İngilizce Ottawa kelimesinin İspanyolca karşılığı.
s. Indio de la tribu Ottawa (indios del norte de América que vivieron al lado de la desembocadura del río Ottawa) s. Ottawa (capital de Canadá), Río Ottawa (río al sureste de Canadá) adj. De la tribu ottawa (tribu de indios)

Ottawa

İngilizce Ottawa kelimesinin Fransızca karşılığı.
n. Ottawa, descendant d'une tribu indienne (indiens nord-américains qui ont vecu près de l'embouchure de la rivière "Ottawa") n. Ottawa, capitale du Canada (située dans la province de l'Ontario); fleuve Ottawa, fleuve situé au sud-est du Canada adj. d'Ottawa (tribu indienne); d'un indien de la tribu "Ottawa"

Ottawa

İngilizce Ottawa kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Ottawa (Hauptstadt Kanadas; nordamerikanischer Indianerstamm) n. Ottawa, Hauptstadt Kanadas; Fluss im Südosten von Kanada adj. Angehöriger des Ottawa-Stammes (nordamerikanischer Indianerstamm)

Ottawa

İngilizce Ottawa kelimesinin İtalyanca karşılığı.
s. Ottawa (indiano della tribù di Ottawa, indiano del nord America che si è stabilito sulle sponde del fiume Ottawa) s. Ottawa (capitale del Canada); fiume Ottawa (a sud-est del Canada) agg. Ottawa (indiano della tribù di Ottawa, indiano del nord america che si è stabilito sulle sponde del fiume Ottawa)

Ottawa

İngilizce Ottawa kelimesinin Portekizce karşılığı.
s. índio da tribo Ottawa (índios norte-americanos que viveram ao lado da vertente do rio Ottawa) s. Ottawa (capital do Canadá); o rio Ottawa (rio ao sudeste do Canadá) adj. relativo à tribo Ottawa (tribo indígena); referente aos índios desta tribo

Ottawa

i. Ottava

Ottawa

Fransızca Ottawa kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. Ottawa, capital city of Canada (located in the Ontario province); language of the North American Indian Ottawa people; river in southeast Canada

Ottawa

İtalyanca Ottawa kelimesinin İngilizce karşılığı.
adj. ottawa, pertaining to the Ottawa tribe (North American Indian tribe); pertaining to a member of the Ottawa tribe

Ottawa

İspanyolca Ottawa kelimesinin İngilizce karşılığı.
npr. ottawa

Ottawa

Flemenkçe Ottawa kelimesinin İngilizce karşılığı.
npr. ottawa

Ottawa

İngilizce Ottawa kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
npr. ottawa

Ottawa

n. member of the Ottawa tribe (North American Indian tribe which lived along the Ottawa River); language of the North American Indian Ottawa people n. capital city of Canada (located in the Ontario province); river in southeast Canada adj. pertaining to the Ottawa tribe (North American Indian tribe); pertaining to a member of the Ottawa tribe

Ottawa

Flemenkçe Ottawa kelimesinin Fransızca karşılığı.
(aardrijkskunde) Ottawa (m)

Ottawa

Fransızca Ottawa kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
(géographie) Ottawa (n)

Ottawa

Fransızca Ottawa kelimesinin İtalyanca karşılığı.
(géographie) Ottawa (f)

Ottawa

Fransızca Ottawa kelimesinin Portekizce karşılığı.
(géographie) Otawa (f)

Ottawa

Fransızca Ottawa kelimesinin İspanyolca karşılığı.
(géographie) Ottawa (m)

Ottawa

İtalyanca Ottawa kelimesinin Fransızca karşılığı.
(geografia) Ottawa (m)

Ottawa

İspanyolca Ottawa kelimesinin Fransızca karşılığı.
(geografía) Ottawa (m)

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Ottawa
Ottawa