--}}

Nevzat Köseoğlu

Nevzat Köseoğlu 1940 Erzurum-İspir doğumlu. Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı başkanı. İstanbul`da gazetecilik ve hukuk tahsili yaptı. Ankara`da “Babıalide Sabah” adlı gazetede gazeteci olarak çalıştı. Yedek subay olarak askerliğimi yaptıktan sonra, avukatlık mesleğimin yanısıra “Söğüt Dergisi”ni çıkardı ve “Ötüken” yayınevinin kurucularından oldu. “

Nevzat Köseoğlu 1940 Erzurum-İspir doğumlu. Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı başkanı. İstanbul`da gazetecilik ve hukuk tahsili yaptı. Ankara`da “Babıalide Sabah” adlı gazetede gazeteci olarak çalıştı. Yedek subay olarak askerliğimi yaptıktan sonra, avukatlık mesleğimin yanısıra “Söğüt Dergisi”ni çıkardı ve “Ötüken” yayınevinin kurucularından oldu. “ 1974 senesinde genel sekreter yardımcısı olarak MHP`de resmen görev aldı. 1977`de aynı partiden Erzurum milletvekili olarak seçildi. 12 Eylül 1980 İhtilali`nden sonra birbuçuk yıl hapishanede yattı. Çıktıktan sonra fiili siyasetle artık ilgilenmedi. Şu anda yayımcılık yapmakta: 14 ciltlik “BüyükTürk Klasikleri”ni yayınladıktan sonra, 8-10 yıldan beri üzerinde çalıştığım “Türkiye Dışındaki Türk Edebiyatları” serisinin şimdiye kadar 26 ciltini Kültür Bakanlığı için çıkarmış durumdadır.

Yayınlanmış eserleri: Kitap Şuuru, Konuşmalar, Türk Dünyası Tarihi ve Türk Medeniyeti, Milli Kültür ve Kimlik, Türk Kimliği ve Türk Dünyası, Eski Türkler`de İslam`da ve Osmanlı`da Devlet, Osmanlı ve Türk Milliyetçiliği, Saidi Nursi, Galip Erdem, Peyami Safa, Dündar Taşer, Küreselleşme ve Milli Hayat.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.