--}}

Lanetliler Kraliçesi

``Lanetliler Kraliçesi`` veya özgün adıyla ``The Queen of the Damned`` Anne Rice`nin ``Vampir Günceleri`` (``The Vampire Chronicles``) isimli serisinin üçüncü kitabıdır. İlk iki kitap sırasıyla ``Vampirle Görüşme`` (``Interview with the Vampire``) ve ``Vampir Lestat`` (``The Vampire Lestat``) idi. Kitabın hikâyesi ``Vampir Lestat``<nowiki>`</nowiki>daki hikâyenin bittiği yerden başlar, devamıdır. Bu romanda vampirlerin ortaya çıkışına ki bu Antik Mıs

Lanetliler Kraliçesi`` veya özgün adıyla The Queen of the Damned`` Anne Rice`nin ``Vampir Günceleri`` (``The Vampire Chronicles``) isimli serisinin üçüncü kitabıdır. İlk iki kitap sırasıyla ``Vampirle Görüşme`` (``Interview with the Vampire``) ve ``Vampir Lestat`` (``The Vampire Lestat``) idi. Kitabın hikayesi ``Vampir Lestat```daki hikayenin bittiği yerden başlar, devamıdır. Bu romanda vampirlerin ortaya çıkışına ki bu Antik Mısır`a kadar uzanmaktadır ve ilgili mitoloji ile tarihe değinilmektedir.

``Vampirle Görüşme`` gibi bu eser de özgün adı ile aynı adı taşıyan bir sinema filmine konu olmuştur. 2002`de gösterime giren filmin yönetmenliğini Michael Rymer üstlenmiştir. Her ne kadar film eleştirmenlerden olumlu yanıt almasa da özellikle Kuzey Amerika`da zaman içinde belirli bir popülariteye ulaşmıştır. Filmde uykusundan uyanan ilk vampir, kraliçe, Akaşa rolünü sanatçı Aaliyah oynamıştı.

kitap-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.