Lamb Of GOD

{{Grup | adı = Lamb of God | Resim = | Grup Adı = Lamb of God | Kuruluş Tarihi = 1990 | Tarz = Post-Thrash | Üyeleri = Randy BlytheMark MortonWillie AdlerJohn CampbellChris Adler| Ülke =Amerika Birleşik Devletleri | Web Sitesi = Lamb of God Resmi Sitesi | }}

Lamb of God, 5 kişiden oluşan eski adıyla Burn The Priest olarak bilinen Amerikalı post-thrash grubudur. Grup hızlı gitar riff` leri, tempolu davulları ve sert vokalleri ile tanınmaktadır.

Grup Hakkında

Grubun kökenleri 1990 yılına, Mark Morton, Chris Adler ve John Campbell`ın Virginia Commonwealth Üniversitesindeki ev arkadaşlıklarına kadar uzanmaktadır. Mezuniyetten sonra Morton Yüksek Lisans eğitimi için Chicago` ya gitmesine rağmen grup çalışmalarına devam etti. Morton yerine yeni gitarist Abe Spear gruba katıldı. Grup enstrümantal müziklerinin ötesine geçmeye karar verdiklerinde, Randy Blythe aralarına katıldı. Kariyerlerinin bu noktasında grup Burn the Priest olarak bilinmekteydi. Morton`un aralarına tekrar katılmasından kısa bir süre sonra Burn the Priest kendi adıyla ilk albümünü çıkarttı. Daha sonra Abe`nin gruptan ayrılmasıyla boşalan yere Chris Adler`in kardeşi Willie Adler geldi.

Grubun tarzı genel olarak death metal etkisinde thrash metal ya da post-thrash olarak kabul edilmesine rağmen, "gerçek metal" hayranları grubun tarzını metalcore olarak kabul ederler. Grubun çalış sitili standart olmayan müzik yapısıyla donatılmış çok teknik ve hızlı çalınan enstrümantal öğelere dayanır. Şarkı sözlerinin temaları temel olarak, politika, kapitalizm ("As the Palaces Burn","Vigil"), Amerikan tarihi ("In Defense of Our Good Name"), savaş ("Ashes of the Wake"), din ("Ruin"), madde bağımlılığı ("11th Hour", "Pariah") ve diğer çeşitli konuları içermektedir.

Campbell tarzlarını, "Yaptığımız müzik progressive ve geleneksel rock arasındaki çizgide dolaşıyor." şeklinde ifade ediyor. "Progressive rock` ı kendi öz temasını ucuzlatmadan daha dinlenebilir bir şekilde yaptığımızı düşünüyorum. Müziğimizin karmaşıklığı teknik çalınan müzikten hoşlanan dinleyicilere hitap etmekle birlikte aranjmanlarımız, ortalama bir dinleyiciye hitap etmekten daha ileride değil. Bu gerçekten iyi bir denge."

Prosthetic Records` dan çıkarılan iki iyi albüm ve bir DVD (Terror and Hubris)` den sonra, grup 2003 yılının sonunda Epic Records ile yeni bir kayıt anlaşması imzaladı. "Ashes Of The Wake" etiketiyle çıkan ilk albümleri A.B.D` de bugüne kadar 250,000 kopya sattı ve Billboard Top 200 listesinde 27. sıraya kadar yükseldi.

29 Ağustos 2005 tarhinide grup, Killadelphia isimli DVD` sini duyurdu. DVD grubun Ekim 2004` de Philadelphia` daki canlı performanslarıyla birlikte, 3 video klip ve grup ile ilgili pek çok görsel materyal içermekte. Ocak 2006 tarihinde grubun son albümü New American Gospel piyasaya çıktı.

Albümler

Stüdyo AlbümleriCanlı Albümler

jkhkhjk

Diğer Sürümler

  • ``Split With ZED`` (Split 7", 1997,``Burn the Priest`` adı altında çıktı.)
  • ``Split With Agents Of Satan`` (Split 7", 1997,``Burn the Priest`` adı altında çıktı.)
  • ``Sevens and More`` - (1998,``Burn the Priest`` adı altında çıktı.)
  • ``Burn the Priest`` - (1998,``Burn the Priest`` adı altında çıktı.)


VideolarGrup ÜyeleriEski ÜyelerÖlüm Duvarı

Ölüm Duvarı (Wall of Death) Lamb of God konserlerinde genellikle son şarkı olarak seslendirilen Black Label` da gerçekleştirilen çılgın bir olay. Kalabalık, şarkının baslamasıyla birlikte sahnenin dibine kadar yaklaşıp geniş bir çember oluşturuyor ve Randy` nin işaretiyle birlikte vahşi ve saldırgan bir biçimde ortaya doğru koşuyorlar (moshing).

Konserdeki izleyicilerin yaralanmasından dolayı Randy Blythe artık Black Label boyunca Ölüm Duvarını (The Wall Of Death) idare etmiyor.

Ölüm Duvarını gösteren Quicktime formatındaki videolar Lamb of God resmi sitesinde buradan izlenebilir.

LinklerKaynaklar

Vikipedi

Diğer anlamları

Lamb of GOD

İngilizce Lamb of GOD kelimelerinin İspanyolca karşılığı.
Cordero de Dios

Lamb of GOD

İngilizce Lamb of GOD kelimelerinin Fransızca karşılığı.
Agneau (de Dieu), nom donné à Jésus Christ

Lamb of GOD

İngilizce Lamb of GOD kelimelerinin Almanca karşılığı.
Agnese Dei, Lamm Gottes

Lamb of GOD

İngilizce Lamb of GOD kelimelerinin İtalyanca karşılığı.
Agnello di Dio

Lamb of GOD

İngilizce Lamb of GOD kelimelerinin Portekizce karşılığı.
Cordeiro de Deus, Jesus

Lamb of GOD

hazreti İsa

Lamb of GOD

İngilizce Lamb of GOD kelimelerinin Flemenkçe karşılığı.
Jezus, Lam Gods

Lamb of GOD

name for Jesus Christ

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.