--}}

Kuş Albay (oyun)

``Kuş Albay`` Hristo Boytchev tarafından yazımış 2 perdelik tiyatro oyunu. Oyun Türkiye`de ilk kez 2001/2002 Sezonu`nda İstanbul Şehir Tiyatrosu`nca Macit Koper`in Yönetmenliğinde ``Kuş Operasyonu`` adı ile sahnelenmiştir. Oyun daha sonra 2007/2008 Sezonu`nda Tiyatro Adam tarafından Murat Karasu yönetmenliğinde

Kuş Albay`` Hristo Boytchev tarafından yazımış 2 perdelik tiyatro oyunu. Oyun Türkiye`de ilk kez 2001/2002 Sezonu`nda İstanbul Şehir Tiyatrosu`nca Macit Koper`in Yönetmenliğinde ``Kuş Operasyonu`` adı ile sahnelenmiştir. Oyun daha sonra 2007/2008 Sezonu`nda Tiyatro Adam tarafından Murat Karasu yönetmenliğinde sahnelenmiştir.

Oyunun Konusu

Oyun savaş sırasında, Balkan dağlarında belirsiz biryerde... Hiç birşeyin "ne ilaç ne yatak çarşafı, ne doğru dürüst yiyecek, giyecek" hiçbirşeyin olmadığı,manastır`dan bozma bir psikiyatri kliniğinde geçer. Kaderlerine terkedilmiş ve donmamak için aynı odada birlikte kalmak zorunda olan iginç ama zarasız altı deli ve yine onlar kadar ilginç olan doktor... Ve bir sabah Manastırın bahçesine bir gökten bir sandık düşer... İç içe geçmiş halkların bir biri içine dal budak salmış kültürlerin vatanı Balkan Yarım Adası`nda akıl sahiplerinin başaramadığı bir arada yaşayabilme durumunun, delilerce başarılmasının, insanın büyük bir hayal ve paranoya da olsa harika bir dünyayı arayışının Trajikomik öyküsü.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.