--}}

Kiracı

Kiracı, yönetmenliğini Orhan Aksoy'un yaptığı, başrollerinde Kemal Sunal ve Füsun Demirel'in oynadığı 1987 yapımı türk filmidir.

Kiracı, yönetmenliğini Orhan Aksoy'un yaptığı, başrollerinde Kemal Sunal ve Füsun Demirel'in oynadığı 1987 yapımı türk filmidir. Konusu Kerim (Kemal Sunal) bir devlet memurudur. Geçim sıkıntısı çekmektedir. Evinde 2 çocuğu, karısı, ve bir de kayınvalidesi ile yaşayan Kerim ev sahipleriyle dertlidir. Kerim bir ev almak ister. Ancak yaşadığı geçim zorluğu onu bu hayalinden muaf tutmaktadır. Oyuncu kadrosu * Kemal Sunal - Kerim * Özlem Onursal - Sühendan * Nurettin Şen - Kerim'in Bacanağı * Tayfun Çorağan - Hüsnü * Füsun Demirel - Perihan * Mustafa Suphi Baltacı - Tahir * Nevzat Okçugil - Kerim'in kaynanası * Uluer Süer - Hacı Bey * Baykal Kent - Müteahhitten kazık yiyen otobüsteki adam * Arap Celal - Bakkal * Renan Fosforoğlu - Rafet Bey * Adem Taşay - Hacı beyin oğlu Metin Dış bağlantılar *IMDb'de Kiracı *SinemaTürk'te Kiracı

Kaynaklar

Vikipedi

Kiracı 1987 yapımı film

Kerim (Kemal Sunal) bir devlet memurudur. Geçim sıkıntısı çekmektedir. Evinde 2 çocuğu, karısı, ve bir de kayınvalidesi ile yaşayan Kerim ev sahipleriyle dertlidir. Kerim bir ev almak ister. Ancak yaşadığı geçim zorluğu onu bu hayalinden muaf tutmaktadır.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Kemal Sunal Bu film çekildiği sırada 42 yaşındaydı. Kerim

Diğer anlamları

kiracı

Türkçe kiracı kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. tenant, leaseholder, hirer, lessee, renter

kiracı

bir şeyi, bir yeri kirayla tutan kimse, müstecir.

kiracı

Türkçe kiracı kelimesinin Fransızca karşılığı.
locataire [le][la], colocataire [le][la]

kiracı

Türkçe kiracı kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Einwohner, Mieter, Pächter

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Kiracı
kiracı