--}}

Kanlı Nigar

Kanlı Nigar, Sadık Şendil'in yazdığı iki perdelik seyirlik bir oyundur. Sadık Şendil'in yazdığı eser, ilk olarak Hayali Küçük Ali (Mehmet Muhittin Sevilen) tarafından bir Karagöz - Hacivat oyunu olarak kaleme alınmıştır.

Kanlı Nigar aşağıdaki anlamlara gelebilir: *Kanlı Nigar , Sadık Şendil'in yazdığı iki perdelik tiyatro oyunu *Kanlı Nigar , yönetmenliğini Ülkü Erakalın'ın üstlendiği 1968 yapımı komedi filmi *Kanlı Nigar , yönetmenliğini Memduh Ün'ün üstlendiği 1981 yapımı komedi filmi

Bu isimdeki filmler

Kanlı Nigar 1981 yapımı film

Osmanlı döneminde İstanbul'da randevuevi işleten Cihanyandı Kanlı Nigâr'ın, kendini ve bu yola düşürenlerden aldığı intikamın öyküsü.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Kemal Sunal Bu film çekildiği sırada 37 yaşındaydı.

Teknik ekip

Ad Soyad Görevi
Memduh Ün Bu film çekildiği sırada 61 yaşındaydı. Yönetmen

Kanlı Nigar 1968 yapımı film

Kanlı Nigar yanında çalıştırdığı üç kızla beraber bir randevu evi işletir. Bir gece evlerinde yangın çıkar ve sokakta kalırlar. Nigar, mahalleden Abdi adında birinin yardımıyla yeni bir ev kiralar. Eve yerleştikten sonra ev sahibinin Agâh Efendi olduğunu öğrenir. Agâh Efendi, yıllar önce Nigar’ın kötü yola düşmesine sebep olmuştur. Nigar, bu karşılaşmayı fırsat bilerek Agâh Efendi’den intikam alacaktır.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Münir Özkul Bu film çekildiği sırada 43 yaşındaydı. Abdi

Teknik ekip

Ad Soyad Görevi
Sadık Şendil Senaryo Yazarı

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Kanlı Nigar
Kanlı Nigar