--}}

İstanbul Gazi Anadolu Lisesi

Gazi Anadolu Lisesi ``(GAL)`` İstanbul`un Küçükçekmece ilçesinde bulunan bir ortaöğretim kurumudur. 2005 yılında Anadolu lisesi statüsünde eğitime başlayan kurumun yabancı dili İngilizce ve Almanca`dır. Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (``OKS``) sonucunda tercih yapıp bu liseyi kazanan kız ve erkek öğrenciler bu liseye gitmeye hak kazanırlar. Kontenjanı 120 kişidir.8 tane Lise 2 sınıfı, 4tane Lise 1 sınıfı vardır.2007 yılında lise 2.sınıf öğrencilerinin diğer liselerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan öğrencilerle yapılan bilgi yarışmasını 1. ile aralarında 1 puanlık bir farkla 2. olmuştur.Aynı şekilde Avrupa Birliği Bilgi Yarışması`nda da çeşitli sıkıntılara rağmen 2. olmuştur. Okulun içine girdiğinizde `üniversite` tarzı bir eğitimle karşıkarşıya kalırsınız.Bunun ne demek olduğunu da ancak o liseye giderek anlayabilirsiniz.

Gazi Anadolu Lisesi`nde ayrıca sosyal gruplar da mevcuttur. Bunlar; ``GAL Okul Dergisi Öğrenci Grubu,Öğrenciler Arası Onur Kurumu,Kızlar Voleybol Takımı,Okul Futbol ve Basketbol Takımı, Satranç Klubü``,ve daha birçok grup.Okulun öğrencilerine sunduğu yurtiçi geziler mevcuttur.Ayrıca öğrencilerin kurduğu ``Müzik Grubu`` bir yandan çalışmalarını sürdürmektedir. Okulda ``Derece Grubu,Matematik ve Olimpiyat Grubu,Fizik-Kimya-Biyoloji Grubu,İngilizce Grubu,Almanca Grubu`` ve ders odaları mevcuttur. Aynı zamanda okulun öğrencilerinin başlatmış olduğu ``Atık Kağıtları Geri Dönüşüme Kazandırma Projesi`` neticesinde sınıflar arası yapılan kağıt toplama çalışması sonucunda okula ve en çok kağıt toplayan sınıflara Halkalı Atık Kağıt Toplama Sanayii tarafından teşekkür sertifikası verilmiştir. Çalışmalardaki özveri ve duyarlılığı ve geri dönüşüme kazandırılan kağıt miktarını gören Küçükçekmece Belediye Başkanlığı okula Sazlıdere Barajı İSKİ Tesisleri çevresinde ağaçlandırma yapma imkanı tanımıştır. Bunun üzerine okul müdürü Tayfun Aksu tarafından ``Seninde Dikili Bir Ağacın Olsun`` adı altında 26 Mayıs 2007 tarihinde ağaç dikme şöleni yapılmıştır. Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve Milli Eğitim Müdürü Murat Pamukçu`nun katılımı ile gerçekleştirilen şölende bu alan okula ``Gazi Anadolu Lisesi Ağaçlandırma Alanı`` adı altında tahsis edilmiştir...

Ayrıca 2007 OKS sonuçlarına göre İstanbul Anadolu Liseleri içerinde 21. sıraya yükselmiştir.

`Gazi Anadolu Lisesi yeni açılmış olmasına rağmen gösterdiğimiz ve gösterecek olduğumuz başarılar sayesinde `yeni` imajını silip okulumuzu çok daha iyi yerlere taşıyacağız` diyor okulun öğrencileri ve öğretmenleri.

http://img265.imageshack.us/img265/1657/goruntu689galtalhaby7.jpg

eğitim-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.