--}}

Hanzo

''Hanzo'', Yönetmenliğini Zeki Ökten'in üstlendiği, 1975 yapımı bir Türk filmidir. Güldürü türündeki bu sinema filminin başrollerini Kemal Sunal ve Meral Zeren paylaşmıştır.

Hanzo, Yönetmenliğini Zeki Ökten'in üstlendiği, 1975 yapımı bir Türk filmidir. Güldürü türündeki bu sinema filminin başrollerini Kemal Sunal ve Meral Zeren paylaşmıştır. Konusu Bebekken kaybolan ve vahşi ormanda ayılar tarafından büyütülüp, onlar gibi davranan Hanzo, bir gün kazı için köye gelen bir grup tarafından yakalanır. Şehire getirilen Hanzo, doktarlarca gözetim altında incelenmeye başlanır. İnsanlıktan tamamen uzak ve her davranışı bir hayvan gibi olan Hanzo, doktorların da yardımıyla normale döndürülmeye çalışılır. Ancak bu sefer de ortaya acayip bir kişilik çıkar, üstelik bu kişilik kendisiyle yakından ilgilenen bayan doktoruna aşık olmasıyla işler iyice zıvanadan çıkar. Oyuncu Kadrosu * Kemal Sunal - Hanzo * Meral Zeren - Hülya * Adile Naşit - Şükriye * Ayşen Gruda - Feride * Mümtaz Ener - Profesör * Cevdet Arıkan - Asistan * Ünal Gürel - Cemal * Atilla Ergün - Komiser * Giray Alpan - Ekrem

Dış bağlantılar

* *

Kaynaklar

Vikipedi

Hanzo 1975 yapımı film

Bebekken kaybolan ve vahşi ormanda ayılar tarafından büyütülüp, onlar gibi davranan Hanzo, bir gün kazı için köye gelen bir grup tarafından yakalanır.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Kemal Sunal Bu film çekildiği sırada 30 yaşındaydı. Hanzo / Cabbar
Adile Naşit Bu film çekildiği sırada 44 yaşındaydı. Sükriye
Ayşen Gruda Bu film çekildiği sırada 28 yaşındaydı. Feride

Diğer anlamları

hanzo

Türkçe hanzo kelimesinin İngilizce karşılığı.
[Hattori Hanzo] n. churl

hanzo

kaba saba, görgüsüz kimse. giyimi, davranışları uygunsuz kimse. aptal.

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Hanzo
hanzo