Hakan Haslaman

Hakan Haslaman, Hollywood`da eğitimi görmüş bir Türk dublördür. Aynı zamanda yönetmenlik, yapımcılık ve senaristlik de yapmaktadır.

Hakan Haslaman, Hollywood`da eğitimi görmüş bir Türk dublördür. Aynı zamanda yönetmenlik, yapımcılık ve senaristlik de yapmaktadır.

Stunt sanatı için Almanya`da birçok yeni icadları oldu ve Avrupa aksiyon filmlerine Asya Stunt yöntemini getiren ilk kişilerdendir. Stuntman eğitimini değişik aksiyon film prodüksiyonlarında yaptı ve değişik uluslar arası olan filmlerde çalışdı. Bu çalışmalarından dolayı, Hollywood filmlerinin aksiyon yönetmeni Monty Simmons`un (Terminator 2, Blade 2 vsa€¦ filmlerinden tanınan) aksiyon gurubunda çalışıp, Hollywood sanatları üzerine yüksek tecrübe sahibi oldu ve tüm bilgisini kendi yazdıgı Stunt kitapı Stunts da yayınladı. Su ara Türkiye üzerine yeni projeler çizip, aksiyon filmlerini Türk sinemasına getirip, Türkiye`nin en büyük aksiyon sinema film çalışmalarını gerçekleştirmekde.

Kaynak http://www.stuntszene.de

Hakan Haslaman aynı zaman`da eski Türklerin ilk dövüş sanatı olan Amarok`un (Alpağutnung Mengü Azrak Oğuz Köreşi) kurucusu`dur. Amarok, eski Türk kültür ve geleneklerinin köklerinden oluşan bir dövüş sanatı`dır. Hakan Haslaman Orta Asya`da yaptığı çalışmalar sonucu elde etdiği kaynakları bir sistem sekline getirip, bu sanati geliştirdi ve adını Amarok koydu. Bu sistem uluslar arası dünya dövüş sanatları federasiyonlarından ilk orijinal eski Türk dövüş sanatı olarak onaylanmışdır.

Kaynak http://www.amarok.net veya http://www.turkish-fighting.de

Iki bölümde`de Hakan Haslaman birçok başarılara imza atmış`dır. Dövüş sanatın`da dünya rekoru kırıp, Guinness rekorlar kitabına girmişdir. Aynı zaman`da dünya`nin en iyi Stuntman`leri arasına girip, Hollywood Taurus World Stunt Awards Academy`ye ilk Türk Stuntman olan üye olarak seçilmis`dir.

Başarıları

  • 2000: Stuntman of the Year (USA)
  • 2001: Action-Man of the Year (EUROPE)
  • 2001: Guinness World Record Holder (EUROPE)
  • 2002: Grandmaster of the Year (USA)
  • 2003: Movie Stuntman of the Year (USA)
  • 2004: Taurus Hollywood World Stunt Awards Academy Member (HOLLYWOOD)
  • 2004: Movie Stunt Leader of the Year 2004 (CANADA)


Yayımlanmış kitaplarıDış bağlantılarKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.