--}}

Gol Kralı

Gol kralı, başta futbol olmak üzere topla oynanan takım sporu müsabakalarında atılan gollerin bir sezon boyunca sayılmasının, ardından birey adına toplanması ve sıralanmasıyla en üstte yer alan sportcuya verilen unvandır. Gol krallığını birden fazla futbolcu paylaşabilir.

düzenle|Ağustos 2007 Gol kralı, resmi futbol müsabakalarında atılan gollerin bir sezon boyunca sayılmasının ardından birey adına toplanması ve sıralanmasıyla en üstte yer alan futbolcuya verilen ünvandır. Gol krallığını birden fazla futbolcu paylaşabilir.

Gol Kralı 1980 yapımı film

Sait Sarıoğlu aradığı aşkı bir gün sokakta gezerken bulur. Futbol meraklısı Sevim Ferferik’e ilk görüşte aşık olur. Sevim ve ailesi'de zengin ve eğlenceli bir koca adayı buldukları için çok mutludur. Nişanlanan aşıkların arasına futbol topu girer. Sevim’in futbol aşkı Sait’in de futbolla ilgilenmesine neden olur. Nişanlısının kendisine bağlanması için futbola merak salan Sait onun gözüne girmek için başarılı bir futbolcu olmaya karar verir. Ancak Sevim’in onunla dalga geçmesi hırsını daha da artırır. Gözlerindeki ileri derecedeki bozukluğa rağmen futbolcu olmayı kafasına koyar.ve bu uğur'da Gol Kralı seçilir,

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Kemal Sunal Bu film çekildiği sırada 35 yaşındaydı. Sait Sarıoğlu

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Gol Kralı
Gol Kralı