Etiket: Ukraynaca

Dinyester Limanı

Dinyester Limanı ya da Ukraynaca Dnistrovskyi Liman (Дністровський лиман), Dinyester nehrinin Karadenize ulaştığı noktadaki doğal bir limandır. Ukrayna'nın Odessa Oblastı içindedir.

Akmeçit Bölgesi

Çornomorske Rayonu (Kırım tatarcası: Aqmeçit rayonı,Ukraynaca: Чорноморський район, Rusça: Черноморский район), Ukrayna'nın Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin rayonlarından biri.

Akmeçet Bölgesi

Kırım`ın bölgesi

Razom Nas Bahato

"Razom nas bahato, nas ne podolatı" (Ukrayna: Разом нас багато, нас не подолати, Türkçe: Birlikte çoğuz biz, alt edilemeyiz), Kiev'de düzenlenen 2005 Eurovision Şarkı Yarışması'nda ev sahibi Ukrayna'nın temsilcisi GreenJolly grubu tarafından seslendirilen...

Perekop

Perekop Kıstağı (Ukraynaca: Перекопський перешийок; Perekops'kyy pereshyyok; Rusça: Перекопский перешеек; Perekopskiy peresheek Kırım Tatarcası: Or boynu ya da Or Kapı), Kırım yarımadası'nı kıtaya bağlayan dar kıstağın adıdır.

Olena Krasovska

Madalya başlık

Kamaniçe

Kamaniçe, (``Ukraynaca:Кам`янець-Подільський "Kamianets-Podolski"``) bugün Ukrayna sınırları içinde kalan şehirdir. Tarihi "Podolya" eyaletinin de başkentiydi.

Grivna

Grivna <small>(Ukraynaca: гривня)</small> Ukrayna`nın para birimidir. 1 Grivna 100 Kapeyka`dır (kuruş). Mart 2007 itibarı ile 1 YTL yaklaşık olarak 3,60 Grivna`ya eşdeğerdir.

Dancing Lasha Tumbai

Dancing Lasha Tumbai. (Ukraynaca: Данцінґ Лаша Тумбай).