Etiket: Pul (balık)

Serranidae

Hani balığı, Serranidae familyasını oluşturan çoğu ılıman ve tropikal denizlerde, bir kısmı acı ve tatlı sularda bulunan balık türleri. Dorsal yüzgeçleri iki tane olup dikey ışınlıdır.

Gobiidae

Kaya balığı, oldukça geniş bir balık türü ailesi olan 200'den fazla cinsi ve 2.000'den fazla türü bulunan Gobiidae familyasından bir balıktır. Çoğunluğu tipik olarak 10 cm (4 inç) büyüklüğünde olup, göreceli olarak oldukça küçüktürler.

Mugiliformes

Kefal, Mugilidae familyasını oluşturan balık türlerine verilen ad.

Mugilidae

Kefal, Mugilidae familyasını oluşturan balık türlerine verilen ad.

kefal

Kefal Familyası: Kefalgiller (Mugilidae). Yaşadığı yerler: Tropikal ve ılıman bölgelerin deniz ve tatlı sularında. Özellikleri: Vücudu iri pullarla örtülü, çift sırt yüzgeçli, otçul bir balık. Sırtı gri, karın tarafı gümüşi beyazdır. Uzunlukları 25-90 cm...

kaya balığı

Kaya balığı, Gobiidae familyasını oluşturan hem tropikal hem de ılıman bölgelerde bulunan balık türleri.Hem denizde, hem acı sularda, hem de tatlı sularda yaşayan türleri vardır.

pul

Balık pulu - balıkların derisini kaplayan kısım. Posta pulu - posta gönderilerinde posta ücretinin ödendiğini göstermek amacı ile kullanılan bir tarafı yapışkanlı kâğıt etiketlere denir.