Etiket: Para Birimi

Sovyet Rublesi

Sovyet rublesi (Rusça: Сове́тский рубль), Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin para birimi. Bir sovyet rublesi 100 kapik etmekteydi.

Guernsey Poundu

Guernsey Poundu Guernsey`in para birimidir. Alt birimi Penny`dir. 1 G. Poundu 100 Penny`ye eşittir. ISO 4217 kodu verilmemiştir ancak gayriresmi olarak GGP kullanılmaktadır.

Kampuçya

Kamboçya, (Kımerce: ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា, Kampuchea), resmi adıyla Kamboçya Krallığı ve bir zamanlar Khmer İmparatorluğu olarak da bilinen, Güneydoğu Asya'da yer alan bir ülke. 181,035 km2 alana yayılan ülke, kuzeybatıda Tayland, kuzeydoğuda Laos, doğuda...

Gayrı safi milli hasıla

GSMH (Gayri Safi Millî Hasıla), bir ülke vatandaşlarının verilen bir yıl için ürettikleri toplam mal ve hizmetlerin, belli bir para birimi karşılığındaki değerinin toplamıdır. "Vatandaşlık" ayrımının yapılmasındaki sebep GSYİH'den farklı olduğunu belirtme...

Villarrobledo

Villarrobledo, İspanya'da Kastilya-La Mancha Özerk Topluluğu Albacete ili icinde bulunan bir kentsel yerleske ve belediyedir.

Satın alma gücü paritesi

Satın alma gücü paritesi (SAGP), ülkeler arasındaki fiyat düzeyi farklılaşmasını ortadan kaldıran para birimi dönüştürme oranıdır. Eldeki toplu bir para parite oranı ile farklı bir para birimine dönüştürüldüğünde, tüm ülkelerde aynı sepetteki mal ve hizme...

Mazarrón

Mazarrón, Región de Murcia'nın beldediyelerinden biridir ve İspanya'nın Güneydoğu Akdeniz kıyılarına sahiptir.

Mazarron

Mazarrón, Región de Murcia'nın beldediyelerinden biridir ve İspanya'nın Güneydoğu Akdeniz kıyılarına sahiptir.

Irak Dinarı

Irak dinarı (Arapça: دينار عراقي; simge: ع.د, ISO 4217: IQD) ya da kısaca dinar (Arapça : دينار), Irak'ta kullanılan para birimidir. Irak Merkez Bankası tarafından dağıtılmaktadır.

Gayri Safi Milli Hasıla

Ulusal bir ekonomide belirli bir sürede (genellikle bir yıl) üretilen mal ve hizmetlerin piyasa fiyatlarıyla ifade edilen değerlerinin toplamı. Buna alıcı fiyatlarıyla GSMH denir.

DAC (ülke)

Doğu Almanya, Demokratik Almanya ya da resmî adıyla Alman Demokratik Cumhuriyeti, II. Dünya Savaşı'ndan sonra Sovyet kontrolü altındaki bölgede kurulan sosyalist cumhuriyet (1949-1990).

Birleşik Gezegenler Federasyonu

Çoğunlukla Federasyon olarak anılan Birleşmiş Gezegenler Federasyonu (en:United Federation of Planets (UFP)) Uzay Yolu hayali evreninin bir parçasıdır. Yüz elliden fazla gezegen ve binlerce koloniyi kaplayan yıldızlar arası federal bir devlet olarak tasvi...