Etiket: Pakistan ülke bayrağı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin dış temsilcilikleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) sadece Türkiye tarafından tanınmaktadır ve resmî diplomatik misyonları sadece Türkiye`de bulunmaktadır. KKTC`nin Türkiye`de bir büyükelçilik ve dört konsolosluğu bulunmaktadır. Bunun dışındaki tüm yabancı misyon şeflik...

Ulusal cami

Bazı müslüman ülkelerde, ulusal cami olabilir. Bunlar aşağıdadır:

Mançester

Manchester (telaffuzu /ˈmæntʃɛstər/ ( dinle)) Birleşik Krallık], İngiltere ülkesinin Kuzey-Batı bölgesinde bulunan şehir statüsünde bir yerleşkedir ve daha geniş bir coğrafi şehirleşme alanının ana merkezidir. 514,417 lik nüfusuyla ülkenin en kalabalık 6....

Benazır butto

Benazir Butto (UFA:beːnəziːr bɦʊʈːoː, ( 21 Haziran 1953, Karaçi - 27 Aralık 2007, Ravalpindi), iki kez Pakistan başbakanlığı yapmış siyasetçi. 1999-2007 yılları arasında yurtdışında sürgünde yaşadı.

Arjun

Arjun, Hindistan ordusu için üretilen ana muharebe tankıdır.

Ana muharebe tankı

1970'lı yılların sonlarına kadar tanklar HEAT mermileri yüzünden kalın zırhlar taşıyor ve bu yüzünden hep ağır ve hantal oluyordu. Günümüzde gelişen tank dizayn, zırh ve motor teknolojileri sayesinde tankların kapasiteleri büyük ölçüde artmıştır.

Type 96

Type 96, Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nca kullanılan ikinci nesil ana muharebe tankı'dır. Temelinde Type 85-III tankı esas alınmıştır.

Type 90

Mitsubishi Tip 90, Japon menşeili modern ana muharebe tankı. Mitsubishi tarafından üretilen bu tanklar Tip-64'lerin yerini almıştır.

MBT 2000

MBT 2000 ya da bilinen adı ile Al-Khalid tankı Pakistan ordusunun kullandığı en yeni ana muharebe tankı dır. Çin, Pakistan'a ait Heavy Industries Taxila ve Ukrayna dan (KMDB ve Malyshev Factory) nin ortaklaşa ürettiği bir tanktır.