Etiket: New York

I. Dünya Savaşı ve sonrasında uluslararası para sistemi

I. Dünya Savaşı süresince Avrupa ülkelerinin üretim kapasiteleri büyük ölçüde hasar görmüştür. Gerek sanai, gerekse de tarımsal üretimdeki bu hasarın yol açtığı üretim düşüşü, bu ülkelerde kontrolden çıkan bir enflasyona yol açmıştır.

Max Payne 2: The Fall of Max Payne

Gece bir kefen gibi New York sokaklarını örtmüştür. Kimsenin oturmadığı evler şuçlularla dolmuştur. Max Payne 2, bir bilgisayar oyunudur. Yedi yıl önce de başka bir adla ve hikayeyle karşımıza çıkmıştı Max Payne. Karısı yanlış zamanda ve yanlış yerde olma...

CSI: NY

CSI: NY (Crime Scene Investigation: New York), suç mahali araştırmasını konu alan bir Amerikan dizi filmidir. 22 Eylül, 2004'te yayınlanmaya başlamıştır.

İnsan Hakları İzleme Örgütü

İnsan Hakları İzleme Örgütü (İngilizce: Human Rights Watch) uluslararası bir sivil toplum kuruluşu. Dünyanın çeşitli yerlerinde olan insan hakları ihlallerini inceleyen örgütün merkezi New York`tadır.

Zapotekler

Zapotekler Orta Amerika'daki Kolomb öncesi bir uygarlığa ve bu uygarlığı kuranların soyundan gelenlere verilen bir addır. Zapotekler'in kökeni hakkında fazla bilgi bulunmamakla birlikte, M.Ö. yaklaşık 1500 yıllarında ortaya çıktıkları sanılmaktadır. İspan...

Yürüme yolu

Kaldırım veya tretuvar, sokaklarda ve caddelerde yayaların rahat ve güvenli hareket etmesi için ayrılmış yol.

Tony Ödülü

Tony ödülleri ABD'de verilen tiyatro ödülleridir. Asıl adı The Antoinette Perry Awards for Excellence in Theatre olan bu ödüller New York kentinde düzenlenen bir törenle verilmektedir.

Tommy Mandel

Tommy Mandel (d. 2 Haziran 1949, New York, ABD) ABD`li klavye sanatçısı müzisyen. Bryan Adams başta olmak üzere bir çok sanatçının albümlerinde çalıştı.