Etiket: Massachusetts

Ross W. Greene

Ross W. Greene, Ph.D., Boston Massachusetts Genel Hastahanesi`nde Pediyatrik Psikofarmoloji`de Klinik ve Araştırma Programı Bilişsel ve Davranışsal Psikoloji Dalı başkanıdır.

Perseus Geliştirme Şirketi

Perseus Development Corporation, Boston, Massachusetts`de kurulmuş olan Amerikan bilişim şirketidir. Müşterileri arasında IBM, Coca-Cola, Microsoft, Pfizer, Pepsi Cola, Shell ve Sony gibi dünyanın ve ABD`nin dev şirketleri de bulunmaktadır.

Harvard-Smithsonian Astrofizik Merkezi

Harvard-Smithsonian Astrofizik Merkezi (HSAM) bir astronomi araştırma ve eğitim enstitüsüdür. 1973 yılında Smithsonian Enstitüsü ve Harvard Üniversitesi ortaklığıyla kurulmuştur. Merkezi Cambridge, Massachusetts`tedir. Harvard Kolej Rasathanesi ve Smithso...

Edward Lorenz

Edward Norton Lorenz (d. 23 Mayıs 1917)<ref name="mit">http://web.mit.edu/newsoffice/tt/1991/24996/24998.html</ref> ABD doğumlu matematikçi ve meteorolog.Kaos teorisi ve kelebek etkisi ile bilinir.

Deerfield Katliamı

Deerfield Katliamı Fransızların Kuzey Amerika'daki İngiliz kolonistlere karşı yürüttüğü katliam.

Cadı Kazanı (oyun)

Cadı Kazanı, Arthur Miller`ın 1952`de yazdığı bir oyundur. Salem, Massachusetts`te geçen Salem Cadı Olayları`nı kaynak olarak alan yazar, oyunu, 1950lerde kendini de etkilemiş olan McCarthyism`e karşı bir alegori olarak yazmıştır. Miller`ın kendisi Amerik...