Etiket: Kuzey Ren-Vestfalya

Ratingen

Ratingen, Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyâletinde kent. Yüzölçümü 88,72 km²’dir.

Mülheim, Köln

Mülheim, Almanya´nın Kuzey Ren-Vestfalya eyâletinin en büyük şehri olan Köln´ün nüfus bakımından en yoğun ilçesidir. İlçe dokuz semtten (Buchforst, Buchheim, Dellbrück, Dünnwald, Flittard, Höhenhaus, Holweide, Mülheim ve Stammheim) oluşmaktadır.

Mülheim

"Mülheim", aşağıdaki anlamlara gelebilir:

Gummersbach

Gummersbach, Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde kent. Yüzölçümü 95,39 km²’dir.

Breinigerberg

Breinigerberg, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin, Stolberg Kasabasında bir semtdir ve Aachen ilçesine bağlıdır. Semtin nüfus sayisi 971 (2005) kişidir.

Alman Kalkınma Politikaları Enstitüsü

Alman Kalkınma Politikaları Enstitüsü (Almanca: ``Deutsche Institut für Entwicklungspolitik-DIE``), Almanya`da kalkınma politikaları alanında araştırmalar yapmak amacıyla kurulan kamu kuruluşu. 1964 yılında kurulan organizasyonun merkezi Bonn`da bulunmakt...

Alfter

Alfter, Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde kent. Yüzölçümü 34,74 km²’dir.

Wesseling

Wesseling, Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki sanayi kentdir.Köln sınırları içerisindedir.Yüzölçümü 23,42 km2’dir. Nüfusu 31 Aralık 2004 itibarıyla 37.178 olarak saptanmıştır.

Wahnbachtalsperre

Wahnbachtalsperre Almanya`nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde baraj. Siegburg bölge sınırları içinde yer alan Seligenthal`da yer alır. 28 Nisan 1958 tarihinde işletmeye açılan baraj, Bonn ve çevresindeki yerleşim yerlerinde 800 bine yakın kişinin içme suyu...

Wachtberg

Wachtberg, Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyâletinde kent. Yüzölçümü 49,62 km²’dir.

Rheinbach

Rheinbach Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyâletinde kent. Ren Vadisi'nin batı yakasında, Bonn kent merkezine 18 kilometre mesafede yer almaktadır.