Etiket: Kuzey Denizi

Brüj

Bruges (Hollandaca: Brugge, Fransızca: Bruges, Almanca: Brügge), Belçika'nın Flandra'nın Batı Flandra ilinin başkenti. Orta Çağ'dan kalma mimarisi (II.

Helldorado (grup)

Helldorado 2001 baharında, Norveç`in Kuzey Denizine bakan şehri Stavanger`de kurulan müzik grubudur. Helldorado kurulmadan önce yerel bir grup olan The Tramps`le bir çok konser vermiş ve stüdyo çalışmalarında bulunmuştu tüm üyeleThe Tramps`le "cover&...

Deniz Kayağı

Deniz kayağı ya da deniz kanosu (İngilizce: sea kayak, sea canoe), göl, körfez ve deniz gibi açık sularda kürek çekme sporu için geliştirilmiş Eskimo kayığı. Görünüm olarak Eskimo kayaklarının aynısıdır.

Rhein ırmağı

Ren Nehri, İsviçre Alplerinde doğup, Lihtenştayn ve Fransa, sınırlarından; Almanya ve Hollanda topraklarından geçtikten sonra Rotterdam' da Kuzey Denizi’ ne dökülen 1230 km uzunluğuyla Batı Avrupa’ nın en önemli nehirlerinden biri. 883 km'si gemi ulaşımın...

Kiel Kanalı

Kiel Kanalı, (Almanca: Nord-Ostsee-Kanal, NOK, Kuzey Denizi-Baltık Denizi Kanalı), 1948'e kadarki adıyla Kaiser-Wilhelm-Kanal.

K-310 HMS Bayntun

``İngiliz Kraliyet Donanması Firkateyni HMS Bayntun (K-310).``

John Barrow

John Barrow (d. 19 Haziran 1764 Dragley Beck, Ulverston, Cumbria - ö.

Husum

Husum (Frizce: Hüsem), Almanya'nın kuzeyinde Schleswig-Holstein eyâletinde bir kent.

Groningen (Kent)

Groningen, Hollanda'nın kuzeyindeki Groningen ilinde yer alan kent. Aynı adlı ilin merkezi olan Groningen'in nüfüsu 180.000'dir.

F-76 HMS Mermaid

``Singapur`da üslenmiş olan İngiliz Kraliyet Donanması firkateyni HMS Mermaid (F-76).``

Elbe ırmağı

Elbe Nehri, Orta Avrupa'nın en büyük nehirlerinden biri. Çek Cumhuriyeti'nin kuzeyinde Polonya sınırına yakın 1400 m yüksekliğindeki Krkonoše (Giant) Dağı'nın zirveye yakın bir noktasından doğan nehir Almanya topraklarından geçtikten sonra Kuzey Denizi'ne...

Eider Nehri

Eider Irmağı (Latince: ``Egdor``; Danca: ``Ejder``) , Almanya`nın kuzeyinde, Schleswig-Holstein eyaletinde (Land) nehir.

Eider Irmağı

Eider Irmağı (Latince: Egdor; Danca: Ejder) , Almanya'nın kuzeyinde, Schleswig-Holstein eyâletinde nehir.