Etiket: Kulak

Simit (yiyecek)

Simit veya Gevrek, susamla kaplı yuvarlak biçimli ekmeklere verilen genel addır. Türkiye ve Yunanistan'da yaygın olarak tüketilen simide Yunanistan'da kuluri (Yunanca: κουλούρι) adı verilir.

Kulak, Şuhut

Kulak, Afyonkarahisar ilinin Şuhut ilçesine bağlı bir köydür.

Amerikan Su Spanyeli

Amerikan Su Spanyeli, ABD'de geliştirilmiş av köpeği ırkı. Omuzdan yere yüksekliği 38 – 46 cm, ağırlığı 11,3 - 20,4 kg olan Amerikan Su Spanyelinin yoğun ve iyice kıvırcık postu genellikle koyu kahverengidir.

İrlanda teriyesi

İrlanda Teriyeri, İrlanda'da 1875'e doğru geliştirilmiş köpek ırkı. Rengi kızıl kahverengi, kahverengi, açık kahverengi (sarımsı), olabilen İrlanda teriyesinin omuzdan yere yüksekliği 46 cm, ağırlığı 12 kg kadardır.

İrlanda Teriyeri

Köpek ırkı

İngiliz fokshaundu

İngiliz tilki tazısı (English foxhound); İngiltere kökenli, koşucu bir köpek ırkı. İlk olarak tilki avında kullanılmak üzere yetiştirilmiştir.

İngiliz Buldoğu

Köpek ırkı

Mastif

Mastif, iri bir köpek grubu. Mastif olarak adlandırılan pek çok ırk vardır.

Duyma sistemi

Duyma sistemi beş duyumuzdan biri olan işitme duyusunu gerçekleştirmemizi sağlayan organ ve dokulara verilen genel isimdir. İşitme sisteminin önemli birimleri kulak, kılsal hücreler (hair cell) ve beynin işitmeyi kontrol eden kısımlarıdır.

Dalin

Dalin bebek bakımında çok fazla çeşite sahip uluslararası tanınmış bir markadır.Türkiyeye Kopaş kosmetik ithal etmektedir.20 yıldan beridir Türkiyede bebek bakımında tüketicilerin güvenilirliğini almış,kalitesini kanıtlamıştır.

Chihuahua (köpek)

Chihuahua ya da Çivava, dünyanın en küçük türlerinden biri olan köpek ırkı. Adını Aztek eyaleti Chihuahua'dan alır.