Etiket: Korsika

Alizée

Alizée (Alizée Jacotey), (d. 21 Ağustos 1984, Korsika).

Bonifacio Boğazı

Bonifacio Boğazı Akdeniz'de Korsika ve Sardunya adaları arasından geçen boğazdır.

Tiren Denizi

Tiren Denizi, İtalya açıklarında bulunan, Akdeniz'in bir koludur. Batıda Korsika ve Sardunya Adalarıyla, Kuzeyde Liguria, Doğuda Toskana, Latium, Campania ve Calabria, Güneyde de Sicilya Adası ile çevrilidir.

Ligurya Denizi

Ligurya Denizi (İtalyanca: Mar Ligure, Fransızca: Mer Ligurienne), Akdeniz'in bir koludur. İtalyan Rivierası (Liguria ve Toskana) ile Korsika ve Elba Adaları arasında kalır.

Korsikaca

Korsikaca Fransa `nın Korsika bölgesinde konuşulan bir Latin dilidir. Yaklaşık 400.000 kişi tarafından konuşulur. İtalyancanın Toskano lehçesiyle benzer özellikler taşımaktadır. Fransız hükümeti tarafından herhangi bir resmilik kazandırılmamış bir dil ola...

Korsika Milli Bağımsızlık Cephesi

Korsika Milli Bağımsızlık Cephesi, Avrupa`da faaliyet gösteren ayrılıkçı bir yasadışı örgüttür. Korsika`nın bağımsızlığı için mücadele eder. Orijinal adı "Front de Libí©ration Nationale Corse"dur ve kısaca FLNC olarak bilinir.

Gaddurosu

Sardunya`nın kuzeyinde Gallura bölgesinde konuşulan bir Sarduca lehçesidir. Lehçe Korsika`da konuşulan Korsikaca ile pek çok ortak özelliğe sahiptir.

Fransa bölgelerinin bayrakları

Bu galeride 22 Avrupa ve 4 denizaşırı Fransa bölgelerinin bayrakları bulunmaktadır.

FLNC

Korsika Ulusal Kurtuluş Cephesi, Avrupa'da faaliyet gösteren ayrılıkçı bir yasadışı örgüttür. Korsika’nın bağımsızlığı için mücadele eder.