Etiket: Karaman

Yeşilköy ermenek

Yeşilköy, Ermenek, Karaman ilçesine bağlı bir köydür. Ardıçkaya köyünün bir mahallesi iken 1960 yılında müstakil köy olmuştur.Daha öncesinde ardıçkaya köyüne bağlı idi.

Rûşeni Ömer Dede

Rûşeni Ömer Dede, Rûşeniyye Tarîkatının şeyhidir. Asıl adı Ömer Ali B. Umur Bey`dir. Doğum yeri hakkında iki olasılık vardır; Güzelhisar`ın Rûşen köyünde veya Aydın`ın Yenice köyünde dünyaya gelmiştir.

Omurfakıh

Omurfakı veya Emirfakı olarak da bilinir, Bulgaristan`ın en eski camiilerinden biri burada bulunmaktadır. Camii kitabesinde yazılı olan tarih Osmanlıların Bulgaristan`ı fethetmeden öncekidir. Bazı rivayetlere göre cami Sarı Saltuklular zamanında kurulmuşt...

Durmuş Akbulut

Durmuş Akbulut (d. 1972, Karaman), İzmirli yazar. Dokuz Eylül Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Fransa`da, Institut d`Art Visuels d`Orleans`ta sanat tarihi ve görsel sanatlar eğitimi aldı. TV ve sinema için ses çevirileri yaptı. Gaz...

Barutkavuran, Karaman

Barutkavuran, Karaman ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

Balkusan, Ermenek

Balkusan, Ermenek, Karaman ilçesine bağlı bir köydür.

Balkusan

Balkusan, Ermenek ilçesine bağlı bir köydür. Bilinen eski adı "Balkasun"'dur ve günümüz Kırgızistan'da Bişkek ile Issık Gölü arasında tarihi bir şehir Balasagun'la eş değerdedir.Oğuzların Avşar boyundandırlar.

Bademli, Karaman

Bademli, Karaman ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

Aşağıakın, Karaman

Aşağıakın, Karaman ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

Aşağı Çağlar, Ermenek

Aşağı Çağlar, Ermenek, Karaman ilçesine bağlı bir köydür.

Ağılönü, Karaman

Ağılönü, Karaman ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

Ağaççatı, Ermenek

Ağaççatı, Ermenek, Karaman ilçesine bağlı bir köydür. Eski adı “Çimene” olan köy, bir orman köyüdür.