Etiket: Hayali karakter

Barney Gumble

Barnard "Barney" Gumble, animasyon televizyon dizisi Simpsonlar'daki kurgusal karakterdir. Dan Castellaneta tarafından seslendirilmektedir ve ilk kez "Simpsons Roasting on an Open Fire" bölümünde görünmüştür.

Bib Fortuna

Bib Fortuna bir Star Wars karakteridir. Yıldız Savaşları: Bölüm VI - Jedi'ın Dönüşü filminde Michael Carter ve Yıldız Savaşları: Bölüm I - Gizli Tehlike filminde ise Matthew Wood tarafından oynanmıştır.

Avcı Kraven

Marvel Comics`in yarattığı bir çizgi roman karakteridir. Örümcek Adam serilerinde yer alır. Stan Lee ve Steve Ditko tarafından yaratılmıştır. İlk kez Ağustos 1964`te The Amazing Spider-Man serisinin 15. bölümünde yer almıştır. Gerçek adı Sergei Kravinoff`...

Autobots

Autobot`lar Transformers evreninde, iyi robotların dahil olduğu kahramanlara verilen isimdir. Cybertron`da milyonlarca yıl önce başlayan, ve daha sonra dünya`da devam eden savaşta da insan ırkını koruyan grubun lideri birçok yayınlanmış seride Optimus Pri...

Arsen Lüpen

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir.

Aramis

Aramis, Üç Silahşörler adı verilen romanda yeralan bir hayali karakterdir. Kitabın adında sözü edilen üç şövalyenin üçüncüsü ve sonuncu sırada olanıdır.

Aquaman

Aquaman, suyun içinde çok hızlı hareket edebilen ve suyu kontrol edebilen bir DC Comics