Etiket: Gediz

Çakıl, Domaniç

Çakıl köyü domaniçe 2 km uzaklıkta olup en yakın köyüdür köyümüz küçüktür genç kesim inegölde fabrikalarda çalışmaktadırlar muhtarımız sabahattin yaşar görevini en iyi şekilde yerine getirmekte çalışmalarına devam etmektedir.

Sumaklı, Gediz

Sumaklı Köyü, 1992 senesinden bu tarafa tam manasiyla köy statüsüne ulaşmıştır. Daha önceleri Gökler beldesine bağlı mahalle yada saz köy`e bagli bir mezra olarak gecmekteydi.

Gediz Depremi

Gediz Depremi, 28 Mart 1970 tarihinde, mahallî saatla 23.00`ten az sonra, merkezi Kütahya`nın batısındaki Gediz yöresinde meydana gelen deprem.

Berçin, Domaniç

Berçin, Domaniç-Tavşanlı karayolunda 4. km'de yer alan Domaniç'e bağlı bir köydür. Köyde Osmanlı'dan kalan bir haberleşme kulesi, tarihi bir meşe ağacı ve asırlık bir çınar ağacı vardır.

Aydınlar, Altıntaş

Aydınlar, Ege Bölgesi'nde bulunan Kütahya ilinin Altıntaş ilçesine bağlı bir köy. 2000 yılı verilerine göre nüfusu 67 kişidir.

Aksaz, Simav

Simav Aksaz Köyünde kiraz sezonu 15 haziranda açılacaktır. Bu yılki kiraz rekoltesi iki bin tonun üzerinde beklenmektedir. Bu rekoltenin %70,i ziraat 900, salihli ve napolyon çeşitleridir. Bu yılki vişne rekolteside geçtiğimiz sezonun çok üzerinde olması...

Çukurören

Çukurören - Adana ili Kozan ilçesinin köyü

Çomaklar

Çomaklar - İzmir ili Beydağ ilçesinin köyü

Sumaklı

Sumaklı - Kahramanmaraş ili Andırın ilçesinin köyü

Kayacık, Gediz

Kayacık Köyü: Kütahya İli Gediz ilçesinin 12 km doğusunda yer almakta ve dalgalı bir arazi yapısına sahip Doğuya bakan bir yamaca kurulu 70 hadeden oluşan ve yaklaşık nüfüsü 300 olan bir Orman ve tarım köyüdür .

Halil Işık

Adıyaman Valisi Halil IŞIK, 19.01.1955 tarihinde Uşak`ta doğdu. İlk öğrenimini bu ilin Eşme ilçesinde, orta öğrenimini ise Uşak`ta tamamladı.

Çavdarhisar, Kütahya

Kütahya ilinin bir ilçesidir.en:ÇavdarhisarYerlesim tarihi yapilan kazilar sonucunda elde edilen bulgulara göre M.Ö.