Etiket: Galatasaray Üniversitesi

Fer’iye Sarayları

Çırağan Caddesi üzerinde yer alır. Günümüzde Galatasaray Üniversitesi ve Kabataş Lisesi`nin kullanımındadır. Bu saraylara Feriye denmesinin sebebi, padişahın oturduğu esas sarayın yanında ikinci derecede önemli yapılar olmasındandır. Deniz tarafında üç an...

Süheyl Batum

Ünlü

Artun Ünsal

Türk yazarı. 1942`de doğdu. Paris Üniversitesi`nde okudu, doktora yaptı. Hacettepe Üniversitesi ve AÜ SBF`de çalıştı. Hürriyet gazetesi Paris temsilciliği yaptı. Galatasaray Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi`nde öğretim üyeliği yaptı. Hürriyet ve Post...

İstanbul Münazara Şampiyonası

İstanbul Münazara Şampiyonası, ilki 2002 yılında düzenlenen yerel bir münazara şampiyonasıdır. Düzenleyicisi İstanbul Bölge Üniversiteleri Münazara Konseyidir.

İstanbul Münazara Ligi

İlki 2005 yılında yapılan, İstanbul Üniversiteleri Münazara Konseyi`nin düzenlediği münazara ligidir. Kuruluş amacı münazara kulüplerinin daha sık buluşup maç yapmasını sağlamaktır.

İstanbul Bölge Üniversiteleri Münazara Konseyi

İstanbul Bölge Üniversiteleri Münazara Konseyi, İstanbul bölge üniversiteleri münazara kulüpleri arasında iletişimi ve işleyişi destekleyici, kulüpler ve üniversiteler arası öğrenci topluluğudur.

Hale Caneroğlu

Hale Caneroğlu, (d. 1974, Almanya) Türk oyuncu ve müzisyen.